Заяча Україна

Заєць – тваринка поширена, як стверджує інтернет. Зайців існує 50 видів і їх можна зустріти навіть на острові Мадагаскар, Південній Америці та … Антарктиді.

Зайці в степах України

Не знаю, як воно повелося, але ще з радянських часів відомо про інших зайців, які в громадському транспорті поширені. Особливість одна єдина – не купують квитків. Їздять “на халяву”. Не знаю як у правильній Європі чи демократичних Штатах, але у нас на одного не зайця (з квитком) п’ятеро-семеро зайців припадає. І всі кудись їдуть.

Так склалося моє життя, що подорожую залізницею дуже часто. Шість років катався до Львова зі Сколе, зараз – на Закарпаття. І я от думаю: якщо 80% пасажирів вперто не хочуть квитка брати на потяг – то де беруться гроші на оновлення рухомого складу, зарплати персоналу залізниці і таке інше? Ну, популяцію зайців всіляко підтримують провідники електричок – збирають по одній-дві гривні з народу і в кишеню кладуть. А щоб не дуже статистика погана була – на частину грошей квитки випишуть. От Вам і постсоціалізм. Результатом є бідна залізниця, неякісні послуги, низькі зарплати. І показово незадоволені і пасажири, і провідники.

От, припустімо, Ви подорожуєте зі Сколе до Сваляви. Квиток коштує 8 гривень 50 копійок. Ну, але ж такі гроші! Краще дати п’ять і щасливо доїхати. У підсумку 8,5 втратила держава. Не сплачуються податки, не ремонтуються потяги, не виплачуються зарплати. Зате заєць – герой! У власних очах. Він обманув державу і з користю для себе. Не розуміє бідолаха, що в той час держава обманула його на 8 мільйонів… Логіка проста. Якщо громадянин краде в держави кілька гривень він ніколи не захоче змінювати режим, який краде в нього 8 мільйонів. Тому що сам є частиною цього режиму. Тому що на місці “великого чиновника” робив би те саме. Тому ніколи не піде воювати з режимом. І ніби всім вигідно. Хоч насправді всі програли.

А тепер пропоную таку річ: перестати звинувачувати поганого президента, поганий уряд, погану Раду… Які вони – знає Бог. Але почніть з себе. Квиточок купіть.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s