Дві заповіді і Україна

Перш ніж Ви прочитаєте цей пост я хочу зразу наголосити, що пишу це не як християнин, євангелист, богослов чи ще хтось такий, а найперше як українець, якому не байдужі доля України, її народу.

Я розмірковував про те, чому все так кепсько. Читав статті, слухав мудрі і не дуже телепередачі. Політологи і економісти можуть давати різні пояснення чому все так – від “влада погана” до “люди такі”, але я, саме як українець прийшов до такого висновку: дві прості заповіді врятують Україну. Не IT, не Європа, не новий податковий кодекс. Не “правильний” Президент. Не “сильна команда”. Не нова Конституція. Цей рецепт мені спав на думку не під час читання Біблії і не під час молитви. Саме тоді, коли я розмірковував про народ і державотворення тоді і зрозумів – виконання всіма, або, принаймні, більшістю двох заповідей призведе до суттєвого покращення життя вже найближчі місяці. І це не політичне гасло, а те, в що я віру і що працюватиме неодмінно.

Ось ці заповіді:
Не кради!
Не свідкуй неправдиво на свого ближнього!
(Книга Вихід 20:15, 16)

Підкреслюю, що пишу це не як християнин, а як громадянин. Всі, або майже всі біди в нашій країні через те, що люди або крадуть (в держави чи сусіда) або обманюють (державу чи сусіда). Хабарі та неправдиві митні/податкові декларації – різновид цих гріхів. Якщо б парламентарі та урядовці казали народу правду, не плутали власну кишеню з держбюджетом – ми мали б процвітання вже через кілька років. Якщо б народ не обманював уряд – середній клас сформувався через відносно короткий час. Ще раз нагадаю, що я так думаю, не тому, що віруючий, а тому, що спостерігав поведінку людей і їхню логіку дій.

Навіть якщо призабути про інші заповіді – про вбивство, перелюб, пожадання майна ближнього, чи відпочинок в один день тижня – успіх гарантовано. А якщо народ ще і всі 10 заповідей виконуватиме – то ми наздоженемо і переженемо Європу, США і Австралію швидше, ніж можна було мріяти. У світі заговорять про українське економічне диво…

Треба тільки трошки (дуже) захотіти…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s