Про зовнішнє, внутрішнє та FEMEN

Чи має зовнішнє значення для християнина?

Думаю, якщо б таке питання прозвучало в XIX столітті в якійсь баптистській церкві, то викликало б щонайменше здивування і логічну відповідь “Так, авжеж”. Та XX століття тим і особливе, що перевернуло уявлення та погляди людей практично на все. Християнство не пройшло мимо процесу, а поспішило ввібрати в себе все погане. Наприклад, багато разів і від різних християн чув, що “зовнішнє не має значення”, тому християнин може говорити будь-що, одягати будь-що, пити будь-що та малювати будь-що. Бо все зовнішнє – не духовне, а духовне – глибоко внутрішнє, тому непомітне. На перший погляд, і на всі наступні.

Я вірю в те, що Бог створив людину цілісною особою з духом, душею та тілом. Бог дав людині тіло, і хоче, щоб ми мудро та гідно користувалися ним. Мені важко уявити Ісуса Христа в XX столітті, який би ходив у порваних джинсах, ланцюгах, з проколеними губами, язиком та бровами. Я вірю, що Ісус був би доступний всім у XX столітті як був доступний у I-у, але після увірування очікування Бога до нас – змінити своє життя відповідно до нового статусу дитини Божої.

Задум Божий?

Недавно цю жінку з Мексики показували по телевізору. Вона зробила собі безліч татуювань, проколола вуха, ніс, губи, вклала титанові пластини в череп, щоб всіляко бути схожою на жінку-вампіра. В передачі також сказали, що ця жінка народилася в консервативній католицькій сім’ї та певний час дотримувалася релігійних норм.

Можливо я дійсно обмежений, вузький, релігійний, консервативний та ще якийсь, але мені язик не обертається сказати (а руки – набрати слова на клавіатурі), що Богу все одно як виглядає ця жінка, бо його цікавить лише серце. Ні, Бога цікавить все – і внутрішнє, і зовнішнє.

Тепер про “Фемен”. Останні місяці провідні канали країни показували дівчат, які розважаються тим, що їздять до Білорусі, Росії та Туреччини та вигукують дивні гасла (щось про права жінок, глобальні проблеми, права народу). Це б нічого, якби дівчата перед шоу не роздягалися, чим і регулярно викликали гнів правоохоронців різних країн. В 2011 році дівчата в московському храмі Христа-Спасителя влаштували диско-шоу, а їхній виступ нагадував зборище сатаністів.

Ось які справжні наслідки їхньої горе-діяльності:

  • пропагування антихристиянського руху фемен, що по своїй суті деморалізує суспільство, підриває консервативні засади традиційних сімей;
  • створює негативний імідж України – оскільки панночки десь беруть недешеві квитки до сусідніх країн; “а звідки ці дівчатка? ага, з України” – казатимуть сусіди;
  • створюється враження, що роздягатися перед камерами цілком пристойно та нормально;

На жаль наша держава на разі мовчки спостерігає за цим усім так, ніби це її не стосується.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s