Чому власники телеканалів «вбивають» політичні новини?

Наталія БАЛЮК,
“Високий Замок”

"ТСН" чи суцільний кримінал?

Колись я неодмінно переглядала новини на телеканалі “1+1”. Дивилась не як пересічний глядач-обиватель, а з професійної точки зору: на що колеги звертають увагу, які теми порушують, як коментують. У рейтингу телевізійних новин канал “1+1” для себе я ставила на перше місце. Те, що останнім часом сталося з ТСН, мені важко зрозуміти. І прийняти.

За звичкою о 19.30 я все ще вмикаю “1+1” і щоразу очікую “старих-добрих” новин. Але марно. На мене знову, як і вчора, і позавчора, і тиждень тому з екрана телевізора виливається потік негативу, чорнухи та іншого страхіття. Одного дня підрахувала: чотири сюжети поспіль (!), починаючи з першого (!), були про криваві автомобільні катастрофи на дорогах України! А далі — зґвалтування, дітовбивство, пожежі, екологічні лиха і таке інше. Політичні новини відійшли навіть не на другий план, а на задвірки. Резонансні чи скандальні події у парламенті, які колись йшли на початку програми, зараз затиснуті між черговою автокатастрофою та побутовим вбивством… Перекіс у бік криміналізації новин на “1+1” набув якогось карикатурного вигляду.

На що сподіваються керівники телеканалу, перетворивши новини у прайм-тайм на кривавий трилер? Збільшити в такий спосіб рейтинги за принципом жовтих газет: ніщо так не прикрашає першу сторінку, як “свіжий труп”? Але якісні (навіть жовті) видання давно відмовились від таких жахів. Це – вчорашній день. Зараз, як на мене, читача, а відтак і глядача, дешевою сенсацією не купиш. Маю сумнів, що рейтинг “1+1” виріс. Боюсь, навпаки — впав. Принаймні я, переглянувши кілька таких сюжетів, перемикаюся на інші канали у пошуку адекватної і всебічної інформації. А щоб подивитися повноцінні, вдумливо відібрані і подані новини, чекаю до 20.30 і тоді вмикаю ТВі. Розчаровує останнім часом і 5-й канал, який колись був взірцем об’єктивності і виваженості. Замість традиційних новин запровадив, а, по суті, змавпував з інших телеканалів формат вже дещо набридлих ток-шоу. Та ще й з показовою двомовністю, коли один ведучий говорить українською, а другий – російською. Прикро, що і 5-й канал підіграє цій порочній двомовній практиці…

Тож чому українські телеканали все більше скочуються до жовтизни та гламурності? З голубих екранів зникають справжня вдумлива аналітика, пізнавальні передачі. Який ґ удзик на пульті не натиснеш, на екрані якщо не дебільні серіали, то розважальні чи ігрові ток-шоу. Схоже, власники телеканалів чи то з власної ініціативи, чи за порадою “згори” свідомо “вбивають” політичні новини, заполонивши екрани суцільною тріскотнею. По той бік екрана нам створюють паралельну реальність, якою ми починаємо перейматися більше, ніж власними проблемами.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s