Благословіння та прокляття

“І прийдуть на тебе всі оці благословення, і досягнуть тебе, коли ти слухатимешся голосу Господа, Бога свого… коли ти не будеш слухатися голосу Господа, Бога свого, щоб додержувати виконання всіх Його заповідей та постанов Його, що я сьогодні наказую тобі, то прийдуть на тебе всі оці прокляття…” (Повт. Зак. 28:2, 15)

Тема “благословіння і прокляття” одна з популярних у Біблії, згадується близько п’яти сотень разів. Якщо підсумувати коротко – то послух Богу та святе життя веде до благословень Божих (успіху, добра, миру), а непослух – до проклять і нещастя. Раніше, коли я читав Писання то в уяві завжди малював таку картину: якщо дитина Божа допустить у своєму житті якісь “особливо важкі гріхи”, то тоді прийдуть “особливо важкі прокляття” – діти мертві народжуватимуться, хата згорить чи в тюрму посадять. А якщо “межу не перетнути” – то “малих і середніх” проклять не буде. Бо щоб заслужити прокляття треба вже дуже-дуже нагрішити. І наслідки будуть неприродні, незвичні.

Кілька тижнів тому був на служінні однієї домашньої церкви брат, що вів служіння, сказав до присутніх: “Хто хоче розповісти про благословіння в своєму житті”. Я одразу ж пожартував: “Може, хтось і про прокляття хоче розповісти”. Жарт не зрозуміли. Тим не менше за останні 2 роки я переосмислив своє розуміння благословіння і прокляття. Власне, саме прокляття я сприймаю по-перше, більш градуйовано, по-друге, розумію що ці прокляття більш природні, а не містичні, як я гадав раніше. Візьмемо, для прикладу, церкву. Всі церкви хочуть бути благословенними. Думаю, значна частина з них таки дійсно благословенна – люди приходять до Христа, а ті, що прийшли – духовно ростуть. А якщо церква не приводить до Христа людей, якщо не дбає про духовний ріст церкв’ян? Ще раніше я б сказав, що це викликано певними причинами і годі. Але зараз бачу під іншим кутом зору – якщо довго не слухатися Бога, його інструкцій щодо побудови церкви та стосунків в ній, то прокляття – відсутність дружби, братерства, євангелизму, духовного росту – не забаряться. Це і будуть прокляття для цієї церкви.

Те саме можна сказати про державу. Якщо 20 років вперто продавати і купувати медалі у школах, дипломи в інститутах, брати на роботу за гроші, писати липові довідки в поліклініках то наслідки рано чи пізно прийдуть на неї. “Що посієш те й пожнеш” – писав апостол Павло нерозумним Галатам. Те саме і про сім’ю.

…на мою думку в житті більшості християн чергуються благословіння і прокляття. І благословіння, і прокляття – як правило природні наслідки нашої поведінки.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s