А вам слабо бути жінкою?

Вікторія

Вікторія ДЕМЧЕНКО

“Важко тобі з дитиною, певно?” – цим питанням мене вже дістали.
“Та ні, – кажу, – з дитиною не важко. Важко без дитини”.
“Проте знаєш, для чого жити, знаєш, що хтось тебе потребує”, – лунає відповідь збоку.
Я озирнулася. Поряд стояла вона, жінка 35 років, очі якої дивилися на мене з дивним смутком. Вона не одружена, частину свого життя віддала навчанню, частину – роботі, ще частину – друзям, ще частину – вихованню чужих дітей… А коли озирнулася, то…то не знаю, що. Але той дивний смуток у її очах говорить багато. Говорить про поступову втрату надії на те, що супутник життя, принц на білому мерседесі, її вірно чекає, що вона ще відчує радість материнства, що одного ранку прокинеться від поцілунку рідної людини.

“Як ви? – запитую свою найкращу подругу про її особисті стосунки, – коли вже весілля?”
“Не знаю, – відповідає, – не готова я. Не хочу, так, як ти, сидіти вдома, готувати, прати, прибирати, змінювати пелюшки. Я хочу працювати, розвиватися, заробляти гроші, забезпечувати себе. І, якщо я розділятиму працю мого чоловіка, то чому він не може розділяти зі мною хатню роботу? Я не вважаю, що це мій обов’язок – готувати їсти та прибирати!” – у її голосі чулися роздратування та виклик.
“Тоді складайте графік чергування, – кажу їй, а сама думаю: “Це безнадійно…”

Одного разу я вже писала на схожу тематику статтю, де, як на мене, докладно пояснювала, що сім’я – це не колодка на шиї, а прикраса у волоссі. Нещодавно зрозуміла, що до цієї теми потрібно повертатися систематично. Принагідно тепер згадати екстремальних українських дівчаток, яким сумно жити, і які розважаються не так, як усі. Думаю, ви здогадалися, що мова йде про Femen. Легко кричати про права, не задумуючись про обов’язки. Не буду перелічувати всі звершення цього цікавого угрупування, лише зазначу, що, спостерігаючи за ними, дівчинка-підліток, твердо буде переконана, що коритися чоловікові – рівносильно смерті. Добре, дорогі борці за справедливісь! Зауважу, що звертаюся зараз виключно до осіб жіночої статі. Спробуймо уявити життя, у якому правила однакові для усіх.

ПРАВИЛО № 1

Чоловік і жінка рівні, а це означає, що
а) Жінка зобов’язана утримувати сім’ю (заробляти гроші, дбати про повний холодильник, про гарний та якісний одяг, про хороший дитсадок, про престижну школу, про відомий університет, про щорічний повноцінний відпочинок за межами міста…);
б) Жінка, так, як і чоловік, виконує чоловічу роботу – щось зламалося – поремонтувати, забити цвяха у стіну, прикрутити лампочку, принести кілька мішків овочів на зиму, систематично робити закупи у магазинах і гідно нести важкі сумки у руках, а чи на плечах (це вже, як вам, любі дами, сподобається);
в) Жінка відповідає за всі рахунки – компослуги, кредити і т.п.;
а) Чоловік готує сніданок, обід, вечерю, прибирає, пере, миє посуд;
б) Чоловік займається вихованням дітей;

Я згадала лише обов’язки, бо не бачу таких суттєвих обмежень у правах, які б мали жінки. Якщо вони є, то, звісно, правило №1 все справедливо розсудить.
Оскільки, повторюю, права та обов’язки у всіх рівні, то поділ того всього нехай вирішує доля – можете кидати жереб, грати на чу-ва-чі, битися об заклад, а чи банально складати графік чергування.
Ні?! А чому? Дівчатонька, ви вважаєте, що забивати цвяхи – це не ваша робота? Але чому ж? Адже всі рівні! Тож будьмо справедливими! Давайте працювати на рівних!

ПРАВИЛО №2

Ніхто нікому нічого не зобов’язаний

Мабуть, багато з вас вже “закипіли” від обурення мовляв, що за неподобство? Але, погодьтеся, немалий відсоток сучасних молодих людей саме так і вважає. Може, десь підсвідомо й криється думка, що подружжя – це щось більше, ніж жити разом і задовольняти фізичні потреби одне одного, але егоїзм бере гору і всі хочуть бути незалежними. Отже, за таких обставин нехай дружина не ображається, якщо:
а) чоловік не повідомляє їй про свої особисті плани, приходить пізно, часто не вечеряє з нею, рідко запитує про домашні справи…
б) зраджує
і нехай чоловік не вимагає від дружини
а) вірності й любові
б) смачної вечері і відданого чекання до півночі…

Розумієте, що список може бути довгим, адже все вищесказане – лише найпримітивніше, що може з’явитися на думці у сучасних молодят. Але я хочу, так би мовити, по-земному, на банальних прикладах побуту пояснити увесь абсурд, на який перетвориться будь-який союз, який ще принято поки-що називати шлюбом. Але шлюб – це дещо інше.
Шлюб – це рідні очі, які за будь-яких обставин дивитимуться з любов’ю;
Шлюб – це крик дитини, який будить серед ночі;
Шлюб – це чорна туга при розлуці;
Шлюб- це молитва двох сердець;
Шлюб – це те, без чого дуже важко жити;
Бо життя в самотності щасливе лише з Богом. А Бога вибирає меншість.

Часто зустрічаюся з питаннями на кшталт, а де написано, що дружина зобов’язана готувати й прати? У Біблії, мовляв, цього немає. І до недавнього часу я мовчки відводила очі, бо сама не знала достеменної біблійної цитати про обов’язки подружжя. Але тепер, любі мої подруги, товаришки і просто читачки, я віднайшла відповідь! Є у Святому Письмі чіткі слова, які якнайточніше описують досконалу жінку.

Книга Приповідок 31, 10-31 говорить:
Хто жінку чеснотну знайде? а ціна її більша від перел:
довіряє їй серце її чоловіка, і йому не забракне прибутку!
Вона чинить для нього добро, а не зло, по всі дні свого життя.
Шукає вона вовни й льону, і робить охоче своїми руками.
Вона, немов кораблі ті купецькі, здалека спроваджує хліб свій.
І встане вона ще вночі, і видасть для дому свого поживу, а порядок служницям своїм.
Про поле вона намишляла, і його набула, із плоду долоней своїх засадила вона виноградника.
Вона підперізує силою стегна свої та зміцняє рамена свої.
Вона розуміє, що добра робота її, і світильник її не погасне вночі.
Вона руки свої простягає до прядки, а долоні її веретено тримають.
Долоню свою відкриває для вбогого, а руки свої простягає до бідного.
Холоду в домі своїм не боїться вона, бо подвійно одягнений ввесь її дім.
Килими поробила собі, віссон та кармазин убрання її.
Чоловік її знаний при брамах, як сидить він із старшими краю.
Тонку туніку робить вона й продає, і купцеві дає пояси.
Сила та пишність одежа її, і сміється вона до прийдещнього дня.
Свої уста вона відкриває на мудрість, і милостива наука їй на язиці.
Доглядає вона ходи дому свого, і хліба з лінивства не їсть.
Устають її діти, і хвалять її, чоловік її й він похваляє її:
Багато було тих чеснотних дочок, та ти їх усіх перевищила!
Краса то омана, а врода марнота, жінка ж богобоязна вона буде хвалена!
Дайте їй з плоду рук її, і нехай її вчинки її вихваляють при брамах!
Аби кожний рядок став добре зрозумілим, звернуся до одного християнського сайту, який докладно пояснює ці вірші.

“10 : така жінка – найкраще надбання для мужчини, таких небагато.
11 : серце її чоловіка повністю впевнене в ній, що стосується не лише подружньої вірності. Він знає, що навіть якщо його покинуть друзі, виженуть з роботи, обмануть чи підставлять, навіть якщо він збанкрутує, втратить все – вона завжди буде вірною, завжди на його стороні, завжди поруч.
12 : Не лише на добро, а на будь-яке зло вона відповідає чоловіку добром: все прощає, продовжує довіряти, любити і шанувати, навіть тоді, коли він того найменше заслуговує.
13 : Домашню працю вона не просто механічно виконує з обов’язку, а робить це з радістю, охотою і натхненням, робить все для створення для чоловіка правдиво домашньої атмосфери.
14 : Сфера її інтересів не обмежується домом, вона спілкується і активно діє в суспільстві, де знають, чия вона дружина.
15 : Вона добрий управитель і організатор і не обтяжує чоловіка тим, що може зробити сама.
16 : Здатна прийняти важливі рішення, добре орієнтується на ринку життєво необхідних товарів і послуг, чоловік може довіряти її гроші для серйозних покупок.
17 : правильно розуміє потребу свого фізичного і психічного здоров’я як необхідної умови для добра родини, народження дітей.
18 : Не лише вона розуміє, що робить правильні речі, але для інших це також видно і зрозуміло.
19 : Організовує певну підприємницьку діяльність.
20 : Займається благодійністю, її серце відкрите на потреби інших людей
21 : Здатна аналізувати і думати наперед про можливі труднощі чи наслідки подій, передбачати пару кроків наперед, особливо щодо членів її сім»ї.
23 : Всі знають і розуміють, що саме вона його дружина, бо без її підтримки він не зміг би добитись загальної поваги і серйозного статусу. Завдяки тому, що він повністю її довіряє, що не турбується про зайві речі (бо вона створила всі умови для цього), чоловік займається справами на рівні державних мужів, серйозними громадськими питаннями.
24 : Вона може займатись ревним видом родинного бізнесу, знайти застосування тим речам чи вмінням, якими володіє.
25 : Добре розуміється на Божому законі і Слові, дає розумні поради і не дозволяє собі пустослів’я, обмови чи непотрібної балаканини, що стосується в першу чергу до чоловіка, є його розумною і довіреною порадницею, навіть в духовних питанннях.
26 : Прикращає себе не одягом, макіяжем чи чимось зовнішнім, а, в першу чергу, внутрішнім багатим світом і мудрістю.
27 : Не домогосподарка чи няня веде домашнє господарство без участі дружини, жінка сама тримає все під контролем, бездіяльність є абсолютно неприйнятною для неї.
28 : Нагорода, якої заслуговує вона – хвала, звучить не лише від чоловіка, а й від дітей, про успіх і щастя своєї родини вони розповідають оточуючим, і всі навколо мають з кого брати приклад”.

Звісно, кожен з нас може по-своєму розуміти Святе Письмо. Можливо, вам, дорогі читачі, Господь відкриє щось нове у вищенаведених рядках. Проте жоден, думаю, з вас не стане після цього заперечувати покликання жінки – бути хорошою матір’ю, відданою дружиною, турботливою господинею, кмітливою, мудрою і розумною жінкою. Наостанок хочу повторити давно відому істину: християнство не просто не принижує жінку, а підвищує її, ставить поряд з чоловіком як допомогу, як частину, без якої він не є повноцінний!

Що? Я вже знаю, що ви скажете! Вам здається, що від вас вимагається забагато?! Змушена закінчити своє звернення банальним словосполученням: а вам слабо?!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s