Притча про сіяча. Переосмислення

І багато навчав Він їх притчами, кажучи: Ось вийшов сіяч, щоб посіяти.
І як сіяв він зерна, упали одні край дороги, і пташки налетіли, та їх повидзьобували.
Другі ж упали на ґрунт кам’янистий, де не мали багато землі, і негайно посходили, бо земля неглибока була;
а як сонце зійшло, то зів’яли, і коріння не мавши, посохли.
А інші попадали в терен, і вигнався терен, і їх поглушив.
Інші ж упали на добрую землю і зродили: одне в сто раз, друге в шістдесят, а те втридцятеро.
Хто має вуха, щоб слухати, нехай слухає!

…Послухайте ж притчу про сіяча.
До кожного, хто слухає слово про Царство, але не розуміє, приходить лукавий, і краде посіяне в серці його; це те, що посіяне понад дорогою.
А посіяне на кам’янистому ґрунті, це той, хто слухає слово, і з радістю зараз приймає його;
але кореня в ньому нема, тому він непостійний; коли ж утиск або переслідування настають за слово, то він зараз спокушується.
А між терен посіяне, це той, хто слухає слово, але клопоти віку цього та омана багатства заглушують слово, і воно зостається без плоду.
А посіяне в добрій землі, це той, хто слухає слово й його розуміє, і плід він приносить, і дає один у сто раз, другий у шістдесят, а той утридцятеро.
(Від Матвія 13:3-23)

Притчу про сіяча (Матвія 13, Марка 4, Луки 8) я читав багато разів. Знав її зміст на відмінно. Вмів пояснити. Колись мені здавалося, що в “категорію” потрапляють раз і назавжди, і що я попав в “елітну четверту”.

Проте багато речей є складніші, ніж здаються на перший погляд. На власному життя я переконуюся, що боротьба за серце християнина триває все життя. Багато християн гарно почали та погано закінчили – розчарувалися в християнстві та й зайнялися зароблянням грошей. Вони приносили плід, їхнє служіння мало ціль і зміст. Умовно кажучи, їхнє життя “мігрувало” з “плідної групи” до “між терен посіяне”.

Коли я дивлюся на моє життя, то все більше мені здається, що моя віра не така глибока, як я гадав раніше, і постійності не багато, і не дуже стійкий я до переслідувань (думка громадськості надто важлива)… І я так плавно-плавно кудись посуваюся…

Що робити християнину, щоб не стати неплідним? Я сам шукаю відповідь. Мені здається, християнин настільки плідний, наскільки він близько з Богом. Тому пріоритет №1 – стосунки з Богом.

Перебувайте в Мені, а Я в вас! Як та вітка не може вродити плоду сама з себе, коли не позостанеться на виноградині, так і ви, як в Мені перебувати не будете.
(Від Івана 15:4)

1000 сторінок коментарів було написано на ці вірші. Але мені здається істина проста – щоб приносити плід духовного життя нам слід бути близько з Ісусом.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s