Подорож по світу думки

Цікава книженція мені потрапила на очі в християнській книгарні “Маяк” – Вільям Рейпер, Лінда Сміт. Подорож по світу думки. Вступ до історії філософії. Книжка написана двома британцями – викладачами релігієзнавства Королівського Коледжу (Лондон, Великобританія) та Оксфордського університету.

Протягом книги автори знайомлять нас з відповідями різних філософських шкіл на питання “Як ми можемо щось пізнати? Чи існує Бог? Хто я? Що є істина? В чому смисл життя? Чи має наука відповіді?”. В книзі часто різні філософсько-ідейні школи розглядаються у світлі християнства та Біблії, хоча дуже важко відчути автори християни чи ні.

В 15-ох частинах (епістемологія, особистість, філософія релігії, раціоналізм та емпіризм, екзистенціалізм та інші) містяться 45 статей про світогляд мислителей різних країна та епох – Платона, Аристотеля, Рене Декерта, Джона Локка, Девіда Юма, Сьєрена Кєркегора, Зігмунда Фрейда, Карла Густава Юнга, Фрадріха Ніцше, Карла Маркса, Дітріха Бонхоффера… Окремі статті присвячені власне християнству – Особі Ісуса Христа, Біблії, Реформації, сучасному християнству.

На мою думку, книга має стати корисною кожному християнину, який цікавиться іншими світоглядами.

2 thoughts on “Подорож по світу думки

  1. Мені також дуже сподобалась ця книга :)
    Якщо не помиляюсь, вона видана місією “Світло на Сході”, читав її десь 4 роки тому.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s