Данверская декларація про біблійне бачення ролі чоловіків і жінок

The Council for Biblical Manhood and Womanhood (www.cbmw.org) –
Рада по біблійному баченню ролі чоловіка і жінки

Представляє благородне і переконливе біблійне бачення ролі чоловіка і жінки, щоб церква Божа, вірна наречена Христова, перебувала в слухняності і підтримувала здорові взаємини між людьми від покоління до покоління, аж до пришестя Господа нашого Ісуса Христа.

НАША НАДІЯ
У грудні 1987 року, відразу після свого утворення, Рада по біблійному баченню ролі чоловіка і жінки зібралася в Данверсі (штат Массачусетс, США), і склала Данверскую декларацію про біблійне бачення ролі чоловіка і жінки. Перш ніж перерахувати самі твердження, що увійшли до Данверскую декларацію, ми наводимо розділ, що докладно викладає сучасні тенденції, які стали логічним обґрунтуванням цих тверджень. Ми пропонуємо дану декларацію євангельському світу з упевненістю, що вона покладе початок здорової дискусії, і, сподіваємося, одержить загальне схвалення.

ОБҐРУНТУВАННЯ
Наші цілі були сформульовані під впливом наступних сучасних тенденцій, що викликають у нас чимале занепокоєння:

 •     Властиві нашій культурі невизначеність і плутанина щодо компліментарних відмінностей між чоловіками і жінками;
 •     трагічні наслідки цієї плутанини, що призвели до розпаду самої основи шлюбу, витканої Богом із прекрасних, але різних ниток чоловічого і жіночого начал;
 •     широка пропаганда феміністського егалітаризму, що призвела або до спотворення, або до нехтування біблійної гармонією між люблячим і смиренним керівництвом з боку врятованих мужів і розумною добровільною підтримкою цього керівництва з боку врятованих дружин;
 •     характерна для суспільства невизначеність у відношенні цінностей материнства, повної втаємниченості жінки домашньому господарству і того набору служінь, які історично здійснювалися жінками;
 •     зростання домагань на законність сексуальних відносин, які з біблійної точки зору і історично вважалися незаконними і гріховними, а також широке поширення порнографії.
 •     зростання фізичного і емоційного насильства в сім’ї;
 •     введення в церковне керівництво ролей чоловіків і жінок, які суперечать біблійному вченню, що призводить до пошкодження істинного біблійного свідоцтва;
 •     широке поширення і загальне прийняття герменевтичних прийомів, призначених для нового тлумачення ясних і однозначних біблійних текстів;
 •     пов’язана з цим загроза для авторитету Біблії, коли під питання ставиться ясність Писання, а його сенс, обмежується винахідливістю фахівців з герменевтиці, стає недоступним для простих людей;
 •     і все це відбувається на тлі явного пристосовування деяких людей в церкві до духу століття сього на шкоду обнадійливій і дієвій біблійній істині, яка силою Духа Святого здатна не наслідувати нашої хворої культурі, а перетворювати її.

Десять тверджень Данверской декларації

Ґрунтуючись на нашому розумінні біблійного вчення, ми стверджуємо наступне:

 •     Адам і Єва були створені за образом Божим; як особистості вони були рівні перед Богом, проте відрізнялися один від одного як чоловік і жінка (Бут. 1:26-27, 2:18).
 •     Відмінності між чоловічою і жіночою ролями задумані Богом як частина створеного світопорядку і повинні знайти відгук у кожному людському серці (Бут. 2:18, 21-24; 1 Кор. 11:7-9; 1 Тим. 2: 12-14).
 •     Першість Адама в шлюбі було встановлено Богом до гріхопадіння; це не було результатом гріха (Бут. 2:16-18, 21-24, 3:1-13; 1 Кор. 11:7-9).
 •     В результаті гріхопадіння взаємини чоловіка і жінки були пошкоджені (Бут. 3:1-7,12,16):
  У сімейному житті дбайливе і смиренне керівництво з боку чоловіка зазвичай поступається місцем пануванню або пасивності, а розумне і добровільне підпорядкування з боку дружини – узурпації прав або рабської покірності.
  Що стосується церкви, то гріх зазвичай змушує чоловіків або прагнути до мирської влади, або складати з себе всяку духовну відповідальність, а жінок – або опиратися обмеженням, що накладається на їх роль, або нехтувати вживанням своїх дарів у відповідних служіннях.
 •     Старий Завіт, так само як і Новий, свідчить про рівноцінність і рівному гідність ролей, призначених Богом чоловіку і жінці (Бут. 1:26-27; 2:18; Гал. 3:28). Крім того, Старий і Новий Заповіти стверджують принцип чоловічого керівництва в родині і в духовному співтоваристві (Бут. 2:18; Еф. 5:21; Кол. 3:18-19; 1 Тим. 2:11-15)
 •     Викуплення в Ісусі Христі покликане усунути спотворення, що стали результатом прокляття.
  У сімейному житті чоловіки повинні відмовитися від грубого і егоїстичного стилю керівництва й удосконалюватися в любові і турботі про своїх дружин. Дружини повинні перестати опиратися владі своїх чоловіків і удосконалюватися в добровільному і радісному підпорядкуванні їх керівництву (Еф. 5:21-33; Кол. 3:18-19; Тит. 2:3-5; 1 Петр. 3:1-7) .
  У церкві викуплення в Ісусі Христі дає чоловікові і жінці рівну участь у благословеннях спасіння, однак деякі ролі, що стосуються керівництва та навчання в церкві, можуть виконуватися тільки чоловіками (Гал. 3:28; 1 ​​Кор. 11:2-16; 1 Тим. 2:11-15).
 •     У всіх аспектах життя Христос є верховною владою і Вождем для чоловіків і жінок, а, отже, ніяка земна влада – в будинку, чи в церкві, чи в державі – не може повеліти людині слідувати за нею в гріх (Дан. 3:10 – 18; Дії 4:19-20; 5:27-29; 1 Петра 3:1-2).
 •     Чоловіки і жінки ніколи не повинні дозволяти щирому почуттю покликання до служіння займати місце біблійних критеріїв вибору відповідних служінь (1 Тим. 2:11-15; 3:1-13; Тит. 1:5-9). Навпаки, біблійне вчення повинно залишатися для нас єдиним критерієм для перевірки наших суб’єктивних відчуттів Божої волі.
 •     З огляду на те, що половина населення світу не має джерела благовістя у своїй місцевості, зважаючи незліченної кількості загиблих в тих країнах, які вже чули Євангеліє, зважаючи скорбот, нещасть, хвороб, недоїдання, бездомності, неписьменності, невігластва, старіння, згубних пристрастей, злочинів, тюремних ув’язнень, неврозів і самотності жодному чоловікові і жодній жінці не доведеться жити без осмисленого служіння на славу Христа і на благо занепалого світу (1 Кор. 12:7-21).
 •     Ми переконані, що відмова від цих принципів або нехтування ними приведе до самих згубних наслідків для наших сімей, церков і суспільству в цілому.

Про нашу організації
(CBMW – Council on Biblical Manhood and Womanhood)

Мета CBMW – формулювати та викладати біблійне вчення про компліментарні відмінностях між чоловіком і жінкою, створених рівними за образом Божим, оскільки це вчення необхідно для вірного слідування Писанню і для благополуччя сім’ї і Церкви.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s