Як я ходив на зустріч з кандидатом у народні депутати

Сьогодні в нашому місті відбулася зустріч громадськості з кандидатом у народні депутати по нашому мажоритарному округу.

Кандидат А.Л., він же депутат V скликання, підготувався ретельно: на сцені народного дому культури висів величезний прапор, на тлі якого красувалися три фотокартки – Степана Бандери, Ярослави Стецько та Євгена Коновальця. Складалося враження, що ці три особи особисто рекомендують кандидата. Оскільки кандидат вже не перший рік член правої політичної партії, то свою промову він побудував у такому ключі:
– обіцяв ніколи-ніколи не стати “перебіжчиком”;
– розповідав скільки пам’ятників Степану Бандері вже поставили за його підтримкою, і скільки ще поставлять, якщо його оберуть у парламент;
– скільки робочих місць ним вже створено;
– обіцяв відродити наш край уже найближчим часом.

Все б нічого, але… побачивши “групу підтримки” та почувши їхні промови, я вирішив щонайменше добре подумати, за кого голосувати. У групі підтримки опинився чоловік О.Ф., який у 1998 році також отримав мандат від нашого округу. Тоді пан О. сказав, що всіляко підтримує пана А.Л. по “мажоритарці”, а голосувати радить за списки ВО “Свобода” (!!!). Мовляв, ВО “Свобода” – наш вибір… І все б нічого, але той самий пан став депутатом при підтримці тоді прокучмівської сили “За єдину Україну”. О.Ф. був явно провладним кандидатом, входив у коло друзів тодішнього президента. Тому я не вірю у його щирість.

Інший член “групи підтримки” – голова районної ради. Голова районної ради теж хвалив кандидата. Але знаючі люди стверджують, що коли пан голова обирався, то обіцяв що в районі буде більше роботи, ніж робочих рук… А віз і нині там – так багато роботи, що половина моїх однокласників сидить вдома.

Про програму. Нічого конкретного, окрім заяв про потребу захищати українську мову, будувати пам’ятники Бандері та розвивати край (яким чином?) я не почув.

Звісно, будувати пам’ятники можна. Але чи хотів би цього сам Степан Бандера? Здається, він відстоював ідею вільної України, незалежної, сильної політично, економічно і культурно. А скільки пам’ятників Бандері має бути в Україні – питання, як на мене другорядне.

Згідно декларації, “правий” кандидат заробив за минулий рік 4,6 мільйони гривень. Не погано. Добре заробляти не гріх. Але чи не є дитячі майданчики, школи і навіть пам’ятники способом просто сподобатися і запам’ятатися людям?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s