Говард У. Стоун, Джеймс О. Дьюк. Богословское мышление

Всі християни богослови. І річ не в тім, що вони народилися такими чи одного разу вирішили вивчати богослів’я.  Просто це факт християнського життя, тому що богословами робить їх віра, знають вони про це чи ні. Вона закликає їх стати настільки хорошими богословами, наскільки це можливо.

Деякі християни можуть вважати таку заяву дивною. Миряни, рукопокладені служителі і студенти семінарій всі можуть сказати: Богослов? Тільки не я!

Таку відповідь цілком можна зрозуміти. Богослів’я часто сприймається як область, доступну лише для експертів, надто таємничу і незрозумілу для щоденних турбот звичайних прихожан і їх служителів. Така реакція пояснюється частково трохи настороженим ставленням до творів і промов богословів. “Це богослів’я, – кажуть вони, – і це не для мене”.
Наша віра – це одночасно і Божий дар, і людський відгук. Богослів’я є невідмінною частиною цього відгуку.

В книзі “Богословское мышление” автори намагаються довести думку, що богослівя – це світогляд будь-якого христяинина, незалежно від його фаху, освіти чи служіння. Богослівя – це те, у що Ви вірите про Бога та Його твориво. Ця книга не ставить за мету представити якусь конкретну систему богослів’я як єдиний спосіб розвитку богословської думки. Вона пропонує лише рамки, в яких можна розвивати богословське мислення.

Рекомендується прочитати кожному, хто прагне розвивати свій християнський світогляд та поглиблювати свої знання про Бога і Його Слово.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s