Мартін Ллойд-Джонс. Остаточна ціль Бога

Ллойд-Джонс. Конечная цель Бога

Ллойд-Джонс. Конечная цель Бога

Більш того, ми зустрічаємося з всемогутністю Бога. Подумайте про ті слова, які ми постійно зустрічаємо в Писаннях, про великі визначення істинної християнської доктрини і теології. Як мало ми чуємо про них в наш сьогоднішній вік, в якому царює егоїстичний субєктивізм. Як мало нам говорять про славу, велич і всемогутність Бога! Наші предки насолоджувалися цими словами. Це були улюблені поняття протестантських реформаторів, пуритан і всіх євангельських християн. Вони дуже любили проводити час, розмірковуючи про атрибути Божі.

Боюся, що інколи християни ставляться так до великих істин, як до того, що можна легко осягнути своїм розумом. Так робити ніколи не можна. Якщо Ви починаєте думати, що можете зрозуміти задум і волю Божу, Ви приречені на невдачу, оскільки ніхто з синів людських ніколи не зможе повністю осягнути ці таємниці. “Це таємниця велика”, і ніхто не може осягнути її. І якщо Ви постараєтеся зрозуміти Божі шляхи, то, запевняю Вас, Ви дійдете до жалісливого і нещасливого стану. Більше того, все це може закінчитися тим, що Ви втратите віру, і навіть почнете нарікати на Бога. Таємниця Його волі! Бог нескінченний і вічний, а ми скінченні і гріховні, ми не здатні все зрозуміти і осмислити.

Подібно ізраїльтянину в давнину, сучасний християнин, хоч і перебуває в цьому світі, він не від світу цього. Він така ж людина, як і інші люди, але все ж таки відрізніється від них. Це основна і принципова істина. Християнин не такий, як інші, він відділений, він унікальний. Він стаїть подалі від натовпу, він покликаний Богом, він відділений від світу, відділений для Бога. Чи істинно це сьогодні для всіх християн? Відділення від світу зовсім не полягає в тому, що по неділях християнин відвідує богослужіння, а інші цього не роблять. Так, це важливий елемент християнства, але не найважливіший. Тому що такі відвідування можуть бути результатом звички чи частиною норми соціальної поведінки. Питання ось у чім: чи дійсно ми відділені як особистості, чи по-справжньому ми відрізняємося від світу?

Доктор Мартін Ллойд-Джонс, Остаточна ціль Бога.  Коментар на Ефесян, 1

Книгу можна придбати в книгарні “Маяк” (м. Львів, вул. Залізнична, 8/4, тел. (032) 238-38-81).

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s