Віра. Ч. Колсон, Г. Фікетт

Відмова від істини проявляєтьсяч в широкому поширенні біблійної безграмотності. Соціолог Джордж Барна зясував, що більшість дорослих людей, що активно відвідують богослужіння, не визнають точність Біблії, існування Сатани і безгрішність Ісуса. Багато-хто не бачать потреби у євангелізації і вірять, що добрі діла – один з ключових способів переконати Бога простити їхні гріхи. Це було би так смішно, якби не було так сумно, але найвідомішим серед дорослих і підлітків біблійним віршем, як виявилося, став вірш “Бог допомагає тим, хто допомагає сам собі” – слова яких в Біблії взагалі нема. Насправді це цитати з книги Бенжаміна Франкліна “Альманах бідного Річарда” (1757). Коли дорослим віруючим було запропоновано 13 основних біблійних доктрин, тільки один відсоток опитаних погодився з усіма 13-а або прийняв їх. Подібні результати дали і мої власні досліження. Ось чому Барна описує наш час, як “епоха духовної анархії… коли Церква гниє зсередини, і її нищить небіблійне богослів’я”.

Чарльз Колсон, Гарольд Фікетт “Віра”.

Книга “Віра” Ч. Колсона і Г. Фікетта – відповідь сучасному ліберальному християнству, яке ставить під сумніви основи християнського віровчення. Автори простою і доступною мовою пояснюють, чому важливо знати в що ти віриш і чому ти в це віриш. Пишучи художньою мовою Колсон і Фікетт наводять приклади з сучасного західного євангельського християнства, де більшість прихожан не вірить в унікальність християнства. Зокрема, серед молодіжних лідерів сучасних євангельських церков більшість не вірять, що істина і спасіння існує лишу у Христі, а східні релігії не є альтернативами в пізнанні Бога. Все більше і більше християн не розуміють важливість глибокого біблійного вчення, а деякі навіть (!!!) кажуть, що можна відмовитися від Біблії, натомість просто практикуючи любов до ближніх. Книга “Віра” всесторонньо захищає біблійне фундаментальне християнство від нападок скептиків, агностиків та християнстких релятивістів-постмодерністів.

На мою думку книгу “Віра” Ч. Колсона і Г. Фікетта варто прочитати всім християнам і християнкам, для яких їхнє християнство дійсно важливе, а в першу чергу – пресвітерам, місіонерам, молодіжним лідерам.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s