Все таки напишу

Ніхто і ніщо не зупинить локомотив лібералізму, який мчить на шаленій швидкості. Залізна завіса між СРСР/СНД та “західним світом” впала на початку 90-их, і тепер ми дуже швидко наздогяняємо весь цивілізований (?) світ у всіх його проблемах. То тут, то там вигулькують політики, журналісти, юристи, які свідомо чи несвідомо опонують традиційній моралі, побудованій на іудейсько-християнських засадах. Здаються, найближчі десятиліття пройдуть під знаком толерантності (до всього і всіх) і фемінізму у всіх його проявах.

На останньому зупинюся докладно, оскільки це лже-вчення все глибше і глибше проникає у християнство – у голови окремих християн і служителів церков. Християни мусять бодай формально визнавати Біблію авторитетом, тому щоб зберегти видимість біблійності вишукують для своїх доволі дивних ідей віршики, які, на їхній погляд, підтримують їхнє вчення. Як казав один мій друг, місіонер в Україні : “спочатку засновуємо служіння, будуємо церкву а потім десь збоку причепляємо Біблію”. Золоті слова.

Про що власне мова? Бог у своєму святому слові чітко, ясно і доступно пояснив, що чоловік і жінка однаково цінні для Нього, але Він їх створив дещо різними (фізично, інтелектуально, емоційно, соціально) для Своєї слави та для утворення міцних побожних сімей, де кожен виконує ту роль, яку Господь йому призначив. Автори Писання ніде і ніяк не навчали про чиюсь кращість чи гіршість, а лише про те, що чоловік і дружина різні і ролі у них у шлюбі теж різні. Бог вирішив, що чоловік має бути лідером, що турбується і забезпечує свою сімю, а дружина – помічницею, що допомагає своєму чоловікові виконувати Боже призначення для нього, робити те, до чого Бог його кличе. Саме так і не навпаки. Саме тому Апостол Павло, пояснюючи відмінності ролей апелює (увага!) не до культури сходу чи заходу, не до традицій індусів або майя, а до (увага!) перших людей на землі – Адама і Єви – 1 Тимофію, 2 розділ. Павло використовує Адама і Єву щоб розтлумачити Тимофію і всім нам, що а) Адам був стоврений перший, а Єва після нього; б) жінка є більш піддатлива до лжевчення – Єва потрапила під вплив лукавого. Чи означає це, що чоловіки розумніші, ніж жінки? Ні. Чи означає це, що вони кращі? Ні. Річ не в тім. Річ у задумі, в особливостях проектування їх обох. Якщо човен проектований для води, а гелікоптер для повітря, то річ не в тім, що щось із них краще чи гірше – річ в задумі інженерів! Кому це цікаво більше – читайте тут і тут. Позиція однієї молодої жінки викладена тут.

Памятаймо, що Сатана є батьком всякої неправди і йому глибоко байдужі і жінки, і чоловіки. Все, чого він хоче – руйнувати все, що робить Бог. Перекручувати і переінакшувати.

Тепер про аргументи “по той бік барикади”.
Культура. Ці місця, на які Ви посилаєтеся, просто “культурні” – мають значення тільки для конкретного часу і конкретної культури.
А тепер покажіть мені послання до киян чи львів’ян XXI-го століття. Такого послання нема, тому що все писання назавжди богонатхнене і має авторитет на всі часи і всі культури. Слово Боже вічне – ось одна з основ християнства.

Жінки в Біблії. У Біблії жінки часто виконували роль провідників Ізраїлю, тому і зараз вони можуть бути духовними лідерами.
Ізраїль не церква, церква – не Ізраїль. Апостол Павло ясно і недвозначно навчав, хто може бути пресвітером церкви. Муж однієї дружини. Я абсолютно переконаний, що він гарно орієнтувався у Старому Завіті, і історію про Девору знав ще краще ніж ми з Вами.

Апостол Юнія. “Вітайте Андроніка й Юнія, родичів моїх і співв’язнів моїх, що славні вони між апостолами” Римлянам 16:7 – між апостолами була й Апостол Юнія.
Серед українців глибокою повагою користувався Томаш Масарик. Чи Томаш Масарик українець? Певно, що ні, тому що він чех, а користувався повагою серед українців. Юнія (дійсно жіноче імя, яке Огієнко неправильно провідміняв) користувалася повагою черед апостолів. В чому проблема?

Фіва, Еводія і Синтихія. Якщо у служінні брали участь жінки, значить вони можуть навчати, бути пресвітерами і т.д.
Неправильна логіка. Бог заохочує і чоловіків, і жінок служити йому, але питання в чому саме полягало служіння цих жінок. У Біблії нема навіть натяку, що вони вели богослужіння чи навчали чоловіків.

У Христі нема ні чоловіків, ні жінок… У посланні до Галат Павло писав, що у Христі нема ні чоловікі, ні жінок, тому будь-які розділення хибні.
Не зовсім. Павло писав про рівний доступ до Бога усіх християн, незалежно від етнічного походження, статі і становища (раб/вільний). Християнин-раб залишається рабом, так само християнин-римлянин зберігає своє громадянстов. Мова не йде про повне стирання різниці, а про те, що ніхто не є кращий іншого.

Писати можна довго і багато. Але з досвіду знаю, що люди часто нахапаються всілякого сміття, а потім християнізують його. Крім того, часто чоловіки штучно обмежують своїх дружин в служінні та духовному рості, таким чином, даючи підстави думати, що роль жінки у сімї і церкві менш почесна. Тому відповідальність чоловіків так облаштувати життя своїх дружин, щоб вони, виконуючи своє покликання були дійсно щасливі.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s