Дух і літера

Сергій ЧЕПАРА

У християнстві не рідко можна почути про так зване протистояння – Дух Святий (життя по духу, духовні відчуття) vs. Писання (знання, розуміння, користування розумом, логікою, герменевтикою).

Проте насправді на який бік не став би християнин – все одно програє. Річ у тім, що Дух Святий і Писання не є полюсами дуалізму. Дух Святий є Особою Божества, джерело і початок будь-якої духовності. Дух Святий є Автором Писання – кожне слово в ньому від Буття до Одкровення є надхнене Ним.

Неправильно в цьому випадку шукати баланс, рівновагу, оскільки Дух Святий наколи не свідчить проти Свого Слова, а Його Слово ніколи не навчає проти дії Духа Святого. Рівновага можлива між різними силовими відомствами, наприклад КДБ та МВС СРСР. Ці відомства мали величезні фінансові, технічні та людські ресурси і часто суперничали одне з одним. Рівновага можлива у світовій політиці – США, ЄС, Росія, Китай і так далі – кожна з країн має власні політичні і економічні цілі і тому часто грає одна проти одної.

Але Бог ніколи не є Сам проти Себе чи проти Свого Слова. Бог однаково хоче, щоб ми ходили по Духу (Галатам 5:16), і щоб ми досліджували Писання (Псалом 1, 118). Вибирати щось одне так само нерозумно, як вибирати тільки сіль, або тільки цукор – власне, у приготуванні їжі потрібне і те, і інше. На жаль багато християн впадають у нездорові крайнощі – одні ведені “духом” заперечують християнські фундаментальні біблійні істини, інші ж відціджують комара, верблюда ковтають, тобто зосереджуються на мікроскопічних детальках Біблії, але повністю ігнорують Боже керівництво у власному житті, зводячи особисте християнство до системи “знання-застосування” (що не зовсім так).

Нехай Бог дасть кожному з нас мудрість ходити по Духу і досліджувати Писання. Завжди потрібне і те, і інше.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s