Чому я вірю, що Писання точне в усьому

Сергій ЧЕПАРА

Книга Книга

Книга Книг

Читаю книжку “Християнські мислителі” Тоні Лейна. Дуже цікава, рекомендую і Вам. В ній автор описує приблизно сотню християнських мислителів різних часів і церков – католицьких і православних Отців, раціоналістів і містиків, протестантів і контрреформаторів, лібералів, неоортодоксів, євангелистів і фундмаменталістів… Дуже цікаво дізнаватися як мислили різні люди.

Читаючи розділ про лібералів XIX століття я звернув увагу, що більшість з них навчали, що Писання точне у духовних, обрядових та моральних питаннях, але може мати недоліки у природничих та історичних.

Такий підхід мені видається безгуздим. Бог є автором всього Писання, а Дух Святий керував мужами, коли вони писали всі слова Біблії. Часткове богонатхнення – це просто смішно.

Але існує ще одна причина, чому я вважаю такий ліберальний підхід не лише кумедним, а й небезпечним. Якщо Біблія правдива лише в питаннях духовних і в питаннях моралі, то це зводить саму природу духовності до моралі, що зовсім не так. Духовний світ є значно ширшим, шлибшим і багатшим за фізичний, а фізичний є частиною духовного (в широкому розумінні). Біблія не просто книга моралі. Це книга, яка відкриває нам правду про Бога, Його святий характер, Його ставлення до різних речей, Його задум до людини, людства, Ізраїлю, Церкви і так далі. Бог через Своє Слово навчає нас правди, в тому числі і правди про природу та історію народів. Тому віра в повну непомильність Біблії є архиважливою для кожного християнина. Бог створив світ за буквальні 6 діб по 24 години – це так само правда, як і те, що Христос воскрес. Ісус Христос – не просто вчитель моралі, Він Бог, Спаситель, Відкупитель і Суддя всіх людей. Він вдруге прийде, Він встановить Своє царство, і я хочу чекати цього щасливого дня.

Нехай Господь благословить кожного з нас вірити в Біблію, як справжнє чудо – Книгу Книг, в якій немає ніякої неправди, і яка змінила життя мільйонів людей!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s