Клайв Люїс. Листи крутеня

liisЗосереджуй увагу підопічного на внутрішньому житті. Він думає, що його навернення до віри, це щось таке, що відбувається усередині нього, і тому його увага тепер спрямована головно на стан власної свідомості, чи раджше на їх очищену версію, і тільки на неї єдину ти можеш дозволити йому дивитися. Не шкодуй для цього зусиль. Відвертай його увагу від найпростіших щоденних обовязків і спрямовуй на найпоступовіші і найдуховніші цілі. Поглиблюй у ньому цю найкориснішу людську рису – огиду і нехіть до очевидних речей і їх ігнорування. Ти повинен привести його до такого стану, коли він, аналізуючи свої дії і вчинки протягом години, не помічатиме в собі нічого такого, що цілком очевидне для кожного, хто будь-коли мешкав з ним в одному будинку або працював в одній конторі.

… У цивілоізованому суспільстві домашня ненависть виражається словами, цілком безневинними на папері (самі слова не є образливими), але, вимовлені певним тоном і в певний момент, вони мало чим відрізняються від ляпаса по обличчю. Щоб добре порозважатися, вам з Хлебесем треба виробити у цих двох дурнів подвійний стандарт сприймання.

… Не можна давати спокою парафіяльній громаді, на неї треба завжди нападати, бо будучи громадою людей за місцем проживання, а не за уподобаннями, вона притягує до себе людей різних класів і психології, внаслідок чого створюється така єдність, якої хоче Ворог. Натомість, конгегаційна засада сприяє перетворенню кожної церкви у різновиз клубу, а потім, якщо все йде добре, в гурток чи фракцію. По-друге, пошуки “відповідної” церкви роблять з людини критика, тоді як Ворог хоче, щоб вона була учнем.

Клайв Люїс. Листи крутеня

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s