Актор чи інопланетянин?

imagesСлухав звернення Президента до українського народу. Виникло одне просте запитання: актор чи інопланетянин?

Якщо він грає – то гра зовсім поганенька. Висловив співчуття сім’ям загиблих. Закликав до миру і порозуміння. Справжній європейський політик. Чиста українська мова. Але є одне але: промовець очолює державу і має найбільше повноважень. Керує країною, судами і суддями, прокурорами, депутатами, головами ОДА і РДА. Все робиться за його волею. Це так якби до Вашого дому увірвався злочинець, згвалтував Вашу дружину, побивав Вас майже до смерті, вкрав Ваші гроші, облив Ваш дім бензином і підпалив. А потім вибачився і закликав  до миру і порозуміння. Але це ще не все. Повернувся через кілька днів, зробив те саме зло, потім ще раз гарно вибачився. Потім ще раз. Знову вибачився. Гра? Цинізм? Хвороба?

Але інколи мені здається, що країною керує інопланетянин. В тому сенсі, що людина не розуміє, що відбувається. Інопланетянина оточують фальшуни, які хибно інформують його, що на Майдані екстремісти/хвашисти/бендерівці, які хочуть його законну владу розхитати. А правильні хлопці беркутівці утримують порядок.

І я справді не іронізую. Я не знаю, де правда.

І ще маю таке спостереження. Нам десяток років старанно нав’язують поділену Україну. Мовляв на сході російськомовні, на заході україномовні, там православні, тут католики… Можливо. Можливо пів України хоче в ЄС, пів до Митного Союзу. Але я ось що помітив: коли помаранчевий демократ Ющенко керував країною, жодну ОДА на сході і півдні не захопили опоненти. Антимайдану чи Майдану на 2 мільйони не було. Чому? Бо відносно нормально керував. Не виправдав очікувань? Можливо. Але не було тотальної цинічної фальші.

“Беркут” – це окрема тема. Я схиляюся до того, що це інопланетяни. Не смійтеся. Хлопці після себе залишили надписи “Спасибо деду за победу”, “Долой хвашизм”… Таке враження, що більшість щиро вірять що борються з хвашизмом. Який хвашизм? Де хвашизм? Мій дідусь, до прикладу, воював у лавах Червоної Армії, був двічі поранений. Після другого поранення в ногу не міг її, ногу, розгинати – так і працював на фабриці все життя. У мене є дві старі газети, де надрукували його спогади про війну. Я вже мовчу про те, що німці були нацистами, а італійці фашистами. Та і нацистів в Україні нема або майже нема, і фашистів нема. Я все таки підозрюю, що багато бійців просто не вміють читати, а рахувати можуть тільки до десяти… Звідси і глибоке розуміння хто хвашист, а хто ні.

Хлопці з влади! Ну хочете другу, третю, четверту державну мову – без проблем. Суахілі, фарсі? Окей! Хочете Леніна і Сталіна – ну і нехай.  Але годі обманювати. “Опозиція відмовилася від співпраці…”, “Радикали почали стріляти…”, “Міжнародна спільнота засудила дії активістів на Майдані”. Яка опозиція? Які радикали? Яка міжнародна спільнота? Російсько-білоруська? Олійник у Раді на камеру сказав (сам чув своїми вухами, сам бачив своїми очима!) партія влади за Конституційний Акт не голосуватиме. А тепер ті розумники кажуть, що опозиція не проголосувала. З кого Ви робите дурнів?

Регіонали постійно кажуть, що у Європі проти радикалів використовують водомети і газ. Ага. А ще пересипають піском дорогу на Берлін, Париж, Лондон. Зупиняють метро. Ви ще виключіть газ, воду електрику і оголосіть, що у всьому винна опозиція. І що так роблять у Європі.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s