Думки про реформи

1796488_10151957071542584_733813017_n

Сергій ЧЕПАРА

Люблю український народ. За його прислів’я та приказки.
“Шило на мило” – одна з моїх улюблених.
Обидві речі хоч і потрібні у господарстві, але дуже недорогі.
Якщо “нова команда” не почне якісно по-новому керувати країною – ми отримали мило замість шила.

Нова влада має докласти максимум зусиль, щоб винні у смертях на Майдані сіли якщо не у тюрму, то у СІЗО – для початку. Судді, які забороняли українцям мирно мітингувати мають бути негайно звільнені за порушення присяги.

Якщо Януковича і Захарченка затримають – їх треба судити за законом, а не за емоціями. Самосуд недопустимий. Судовий процес має бути відкритий, треба запросити журналістів і представників міжнародної громадськості, суд транслювати по телебаченні.

1016570_10151957071547584_2064699893_nОдин з кроків, які я особисто хочу побачити – створення і проведення якісно нової української державної інформаційної політики. Треба щось робити з Першим каналом – це по-перше. По-друге, потрібно створити англомовний канал This is Ukraine або Ukraine today, який розповідатиме всьому світу що таке Україна і що таке українці. Це має бути неполітичний канал, який розповідатиме якісною англійською про історію України, культуру, звичаї, козаччину. Про Львів, Харків, Одесу і Чернігів. Про українські села і містечка. Про українських художників і музик. Окремо треба зайнятися просвітленням росіян. Держава має зробити максимум можливого, щоб якнайбільше росіян зрозуміла, хто такі “українці і чого вони хочуть”. Щоб руйнувати міфи. Це теж можна робити через окремий канал, але не тільки.

Очільникам ОДА і РДА часів Кучми, Ющенка і Януковича треба на 10 років заборонити займати державні посади. Інакше отримуємо “шило на мило”. Головами адміністрацій мають стати молоді професіонали, які мають амбіції і мрії будувати нову Україну. Кадри – це мегаважливо. Адміністрації треба оновити на 3/4.

Потрібно проводити нещадну боротьбу з корупцією – як на дорогах, коли ДАІ бере хабарі, так у владних ешелонах всіх рівнів. Директори шкіл, які продавали медалі мають піти з посади, а ще краще з шкіл. Те саме в охороні здоров’я.

Податкову систему треба серйозно реформувати. Бізнес має бути захищеним. Кілька днів тому всі бачили автоматників у Верховній Раді. Треба ввести кримінальну відповідальність за внесення та використання автоматичної зброї у Верховній Раді. Міліція, яка охороняє життя народних депутатів, повинна використовувати лише пістолети.

Кримінальна відповідальність за необгрунтоване використання слів “нацизм”, “нацист”, “фашизм”, “фашист”. Називаєш когось нацистом чи фашистом – позов до суду і тюрма (якщо той, кого назвали не сповідує і не поширює нацистську, фашистську ідеологію).

Верховна Рада України має прийняти постанову про негайний демонтаж всіх памятників Леніну і Сталіну (такі теж є) та заборону встановлювати нові – Леніну і Сталіну на всій території України незалежно від форми власності землі, на якій він стоїть.

Якщо ми хочемо бути демократичною державою західного зразка – першим віце-спікером та головами деяких комітетів мають стати представники опозиції (Партії Регіонів та КПУ). Інакше шило на мило.

І останнє. Дуже складне. Розробити програму сприяння повернення діаспорних українців. Треба подумати, як зробити так, щоб українці США, Канади, Аргентини та Росії захотіли назавжди переїхати сюди. Як це зробити? Сам не знаю. Можливо, така собі “картка українця”: якщо етнічний українець володіє українською мовою і у кого хоча б хтось з бабусів-дідусів народився в Україні – надати громадянство і кількарічні пільги на бізнес-діяльність в Україні. Таким чином частина діаспори може захотіти займатися бізнесом в Україні. І привезти сюди свої гроші.

(якщо Ви підтримуєте – надішліть цей текст народним депутатам Оробець, Геращенко, Томенку, Княжицькому, Гриценку та іншим у фейсбук). Якщо маєте сміливість – зателефонуйте і скажіть особисто. Перепост дуже вітаю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s