Крихітна замітка про віру і діла

lviv_ukraine-wallpaper-1366x768

Сергій ЧЕПАРА

Нещодавно для себе якось по-новому відкрив тему “віра і діла”. Що Біблія навчає про віру і діла? Протиставляє? Взаємодоповнює? Змішує? Розділяє?

1. Бог дає спасіння людині виключно через віру у завершену роботу Ісуса Христа. Людські гріхи засуджують людину, а “добрі діла” не оправдовують її, тому що не вирішують людської проблеми гріха. Ісус Христос зробив ВСЕ для нашого спасіння. Бог пропонує нам просто повірити у ФАКТ смерті Христа за всіх людей і миттєво отримати спасіння. Спасіння Бог дає людині через віру без діл. Безкоштовно, благодаттю, подарунком.

2. Віра – це комплексне особисте прийняття істини. На мою думку віра це не лише раціональне прийняття, не лише емоційне, а раціонально-емоційне. Віра як прийняття істини є виявом світогляду людини, а тому в той чи інший спосіб буде проявлятися в мисленні, словах та ділах людини. Віра в неминучу війну в когось викликає страх, в когось радість, в когось бажання захищати Батьківщину. Але я не вірю, що віра може залишити людину повністю байдужою і жодним-жоднісіньким чином не проявитися в чомусь. Віра – не знання, не мертве технічне погоджування з правдою. Віра – це прийняття.

3. І головне. Чи проявляється віра в Ісуса Христа в житті людини? Певно що так. А як саме? Не знаю. Але знаю, що віра веде до відродження (зміни сутності людини). Чи має людина вибір грішити або не грішити після увірування? Так. Чи змінюється її життя після увірування? Так. А як саме змінюється? В чому це проявляється? Які конкретно зміни свідчать про віру? От того я не знаю. Але мені таки здається дивним навчати про повну відсутність будь-яких змін в світогляді/словах/вчинках. Адже повна відстутність змін свідчить про відсутність відродження/зміни сутності.

Тому нам треба розуміти, що віра і діла є антитезами (чи протележними полюсами) лише у справі спасіння (якщо я вірую в Христа, то не страхую себе ділами, бо повністю довіряю Його роботі на хресті), але не взаємовиключними в сенсі існування. Моя віра породжує певні діла (крихітні, середні чи гігантські), але я ніколи не думаю ділами отримати те, що Бог дає не за діла, а виключно через віру.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s