Про молитву пресвітера

Роздуми

В католицизмі прийнято вважати, що священик – це особлива людина, посередник між Богом і людьми (громадою). Його молитви, мовляв, мають більше сили. Тому люди часто приходять до храмів та просять священослужителів молитися за особливі потреби.

З Біблії добре знаємо, що всі християни мають загальне священство, однаковий доступ до Бога, а Новий Завіт навчає про два види “офіційного” служіння – пресвітери і диякони. Пресвітери/єписокпи – це старійшини, які виконують адиіністративні та навчальні функції в церкві, а диякони турбуються та дбають про практичні щоденні потреби. Одна з головних відповідальностей пресвітерів – навчати громаду Слова Божого, але не тільки. Пресвітери також можуть бути лідерами інших служінь, адже Павло пише:  “А пресвітери, які добре пильнують діла, нехай будуть наділені подвійною честю, а надто ті, хто працює у слові й науці.” (1 Тимофію 5:17).

Але це все зрозуміло і без мене. Питання, яке я ставлю собі – чи молитва пресвітера має більшу силу, аніж молитва будь-якого іншого християнина?

Я вважаю, що так. Мислю таким чином. Пресвітер – центральна людина в церкві, хоче він того, чи ні. “Який піп такий прихід” – казали у давнину. Люди свідомо та підсвідомо копіюють служителів. Служіння пресвітера архіважливе. Бог описує в посланнях Павла Тимофію і Титу яким має бути служитель. Одне слово “бездоганний” чого варте! Чи потрібен поклик на це служіння? Чи достатньо технічно підходити під ці вимоги? Я гадаю – так, потрібен поклик. А тепер думаємо далі – Бог кличе особливих чоловіків на особливу і дуже важливу працю, бути прикладом у всьому та навчати інших – і молитва такої людини все ще є звичайною? Звісно, що ні, бо і служіння пресвітера не звичайне, і молитва не звичайна, і благословення не звичайне. Чи робить це його посередником між Богом і людьми? Абсолютно ні. Це б значило перекреслити десяток віршів Нового Завіту, чого робити не можемо.

Тому мій висновок такий: сам по собі пост пресвітера не робить людину благочестивою і не робить її молитву почутою. Але пресвітерами мають бути чоловіки, покликані Богом на працю, що живуть праведно та побожно – і звісно молитва таких чоловіків є особливою.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s