Чому я не вірю, що “соціальне євангеліє” це Христове Євангеліє

Сергій ЧЕПАРА

Речі, які відрізняються, не є одинаковими
Американська приказка

Останнім часом все більш популярними стали ніби-то християнські книжки, де автори закликають християн якнайбільше уваги приділяти соціальним питанням. Мовляв, Ісус закликає кожного з нас не лише проповідувати Євангелію, а й активно боротися з абортами, корупцією, алкоголізмом, соціальним сирітством… Чи так це? Чи навчає цього Біблія? Чи навчав цього наш Господь Ісус?

Що таке Євангеліє? Це добра новина про Ісуса Христа. Біблія навчає, що кожна людина грішна. Гріх розділяє людину з безмежно святим Богом. Плата за гріх смерть – фізична і духовна, вічне прокляття, відлучення від Бога. Бог є любов, і через свою величезну доброту Він послав Свого Сина Ісуса Христа на страждання і хрест. Хоча Ісус не згрішив, але добровільно пішов на смерть, тобто покарання за всіх. Ісус помер, був похований і воскрес. Тепер Бог пропонує кожному спасіння – просто через віру в Христа без діл, адже головне діло нашого спасіння, смерть Христа – вже зроблено двадцять століть тому. Віра в Христа – єдина умова на спасіння.

Хоча Бог вважає корупцію та аборти гріхом, він не закликає Церкву вести нещадну боротьбу проти них. Бог засуджує і хабарництво, і алкоголізм, і інші вади суспільства, але ані Христос, ані Апостоли не пропровідували антикорупціних програм. Апостол Павло писав: “Ми проповідуємо Христа розп’ятого” (1 Кор. 1:23). Невіруючим, невідродженим людям потрібен Ісус Христос, Він є ліками від гріха і вад людини і суспільства. Церква має поширювати Євангелію та навчати учнів здорового вчення. Звісно, Біблія згадує про милість до бідних, засуджує аборти та хабарі, але боротися з цими явищами треба у Божий спосіб – звіщаючи Євангеліє.

Соціальне Євангеліє значно небезпечніше, ніж здається. Воно перетворює церкву (духовний інститут) на соціальний клуб “добрих справ”. Ісус сказав “бідних завжди маєте з собою” (Мт. 26:11) – тобто проблема бідності існує давно і людство не в силах повністю вирішити її. Якщо церква не проповідуватиме реальність пекла – цього не робитиме ніхто. Якщо церква не казатиме про Божественість Христа – хто казатиме? Якщо церква не навчатиме богослів’я – хто навчить? Небезпека в тому, що якщо ми боремося з абортами, то нікому не стане цікаво – чи Бог Ісус Христос, чи є взагалі Бог, чи Він один? …і взагалі кому яке діло до Бога, коли в Африці голодують мільйони. Але, з точки зору Біблії, навіть дуже сита людина потрапить без Христа у пекло.

Ми не повинні забувати про головне. Головне – це Христос. Все інше другорядне.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s