Єдність

Автор: Доктор Томас Чанг (Dr. Thomas Chung)

Єдність. Бог є Один Бог. Трійця – Отець, Син і Дух Святий діють як одне. Вони мають одне серце, один розум, одну вічну ціль, одну любов. Отець і Син діють разом створюючи єдиний план для нашого спасіння. Який є доступний для кожного, хто хоче прийняти Христа. В цій єдності і є власне єдина ціль. Перебування в духовній єдності – це є ціль для подружжя.

 
Якщо Бог є в центрі і Він незмінний, має єдину ціль і один напрямок думок, важливо, щоб чоловік і дружина були об’єднані з цим центральним напрямом мислення. Так само як Отець, Син і Дух Святий є одне, подружжя – це є Бог, чоловік і дружина, як одне.

 
Єдність є не тільки в подружжі і відносинах з Богом, єдність вона є в тілі Христовому, у всіх нас, які мають єдиний напрямок мислення, мають один розум. Сатана хоче створити атмосферу страху, хвилювання з того, що може статися, тому важлива нам єдність, разом, ми стоїмо в Христі. І власне в єдності, ми можемо бути в безпеці. Ми можемо жити і не переживати, тому що Бог з нами і Бог воює цю битву, і ця битва не з кров’ю і плоттю, Бог здобуде перемогу. Бог чує наші молитви і все змінюється.
Ілюстрація з двома шнурами затиснутими в кулак, який є представленням Бога. Дві вилки на шнурах – це чоловік і дружина, для того щоб була така єдність, як Бог хоче, вона з’являється тоді, коли ми наближуємось до Нього. Звичайно, що в цих стосунках є певні обмеження. Кожна особа не може тут робити просто те, що їй хочеться, бо у всього є свої наслідки. Якщо ми є одне і людина щось робить щоб відірватися від цієї єдності, воно ранить стосунки, тому в подружжях повинні бути певні обмеження.

 
Які ж речі можуть нас відтягнути від тої єдності?
Зайнятість. Все, що відтягує мене від цієї єдності, все, що хоче забрати мене, відволікає мене – воно і руйнує цю єдність. Отож, коли я переслідую свої власні цілі окремо від свого партнера, тоді від мене викрадається глибина подружжя. Для когось це може бути робота, включно зі служінням. Можна стати дуже зайнятим, роблячи хороші речі з хорошою метою, але врешті решт це відведе від єдності. Тому, інколи нам треба сказати “НІ” навіть дуже хорошим можливостям і нагодам, для того щоб сказати “ТАК” нашим подружнім стосункам. Будь яка ціль, яку ви переслідуєте за рахунок вашого партнера, то це як гонитва за вітром. Тому, що ми втрачаємо фокус нашого зосередження з того що найважливіше. Все, що вимагає від мене надмірної посвяти, воно принесе шкоду нашому подружжю. Мобільний телефон, комп’ютер, телевізор… здається, що це важливо, але якщо подивитися на велику картину, то важливою є єдність.
Якщо ваш партнер розуміє, що немає контакту… це все відчувається, і це іде понад слова, це є мова тіла. Це моє відношення, моє серце.

Отож що сприяє єдності?
Слова підбадьорення. Коли ми говоримо щось з негативною інтонацією, чи ті слова, які не збудовують наші міцкості… нам треба навчитися говорити слова надихаючі і сповіщати любов. Не лише слова, але і виявляти це діями.

Для чоловіків, ми повинні виявляти любов ділами. Це маленькі якісь вчинки, служіння – дуже багато сповіщають. Власне маленькі вчинки є ключем для успішного подружжя. Це може бути будь що: запропонувати щось зробити, чи зробити щось без нагадування, тобто щось, що заставляє мене думати не лише про себе, а і про іншого.

Якщо говорити про обмеження, межі…
Галатам 6:2-5 “Hосiть тягарi один одного i так здiйсните закон Христа. Бо хто вважає себе чимось, коли вiн є нiщо, той обманює себе. Кожний нехай випробовує своє дiло i тодi матиме похвалу тiльки в собi, а не в iншому, бо кожний свiй тягар понесе.”

Ми повинні носити тягарі один одного. Але це не означає, що ми заволодіваємо тими тягарями, але як брати і сестри у Христі ми допомагаємо один одному. Бо кожен нестиме свій власний тягар – 5-ий вірш. Кожен має нести свій тягар – відповідальність, за власні вчинки. Якщо хтось приймає не правильне рішення, то будуть відповідні наслідки щодо того.

Давайте згадаємо сад Еденський. Бог встановив певні обмеженні в тім саду. Він сказав, що можна їсти з кожного дерева, крім одного дерева, дерева пізнання добра і зла. І ми знаємо, що сталося. Вони з’їли з того дерева і були наслідки. Чи міг би Бог сказати: ну, дуже шкода, але Я вас прощаю і змінити Свою постанову, що ви не помрете? Ні. Він не змінив Свою постанову. Бог Він відповідає за Своє слово. І відповідно прийшли наслідки. І тепер ми всі пересвідчуємо ці наслідки.

В тому, що стосується подружжя, нам потрібно встановити певні межі. Мені не можна говорити все, що приходить на думку, особливо в такий гарячий момент. Якщо я вважаю, що ми з дружиною маємо одне серце, і якщо я зроблю будь що, що зранить і зробить шкоду моїй дружині, то це наносить шкоду і ранить моє власне серце. Бо ми маємо одне серце, одне на двох. В той час, коли я збудовую серце своєї дружити, це я збудовую своє власне серце. Все, що не є збудовуючим, зазвичай призводить до нанесення шкоди. Шкоди як вашому партнеру, так і вам. Тож, ви несете відповідальність за власні вчинки. Власні проблеми. Люди повинні контролювати свій гнів, образу. І коли ви будете шукати винуватого у вашій проблемі, то ніякого прогресу не буде. Ви ніколи не будете щасливі, якщо ваше щастя буде базуватися на необхідності змінити іншу людину. Нам потрібно віднайти те щастя, яке приходить від перебування в Христі. Через те. Що Христос живе в мені, я маю силу любити і піклуватися про свого партнера.

Благодать приводить людей до відповідальності за власні вчинки. Хоча наслідки можуть прийти, відповідь є завжди – наблизитися до Бога. І це Бог дає благодать. До Филип’ян.2:5 “Нехай у вас будуть ті самі думки, що й у Христі Ісусі!” Наша мета, як віруючих – це мати думки Христа. Думки, які тримають мене у правильних межах. Утримують мене від того, щоб не заблукати, які об’єднують мене з Його любов’ю до моєї дружини чи чоловіка. Я можу робити вчинки через Нього, не реагуючи в плоті, але поводячись в дусі.
Любов – це чудо, таємниця. Бог є любов. Зазвичай люди можуть пізнати різницю між справжньою любов’ю і підробною. І коли ми сповіщаємо Божу любов, в Божому Дусі, це власне тоді ми можемо підтримувати побожні стосунки в подружжі, саме такі, які Він хоче, перебуваючи в єдності.

Ми дуже вдячні Богові, що він нам дає приходити до Нього, приймати силу, приймати правильні рішення за себе і за наші подружжя.

Боже, ми дякуємо Тобі за єдність, яку ми маємо в тобі, що показуєш нам справжню любов, за те, що Ти перший нас полюбив, що ми можемо мати одні думки з Тобою, дякуємо, що Ти даєш нам Свою мудрість, дякуємо за Твоє слово… Об’єднай нас у Твоєму Дусі.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s