Чому Україні не варто брати летальну зброю від ЄС та США

6a00d8341bfadb53ef01157161b627970cНа мій погляд Україні не варто брати летальну (смертоносну) зброю від ЄС та США. Поясню чому. Росія свідомо ескалує конфлікт. Кремлівській владі глибоко байдуже скільки загине українців і росіян в обох арміях. Президента РФ не дуже хвилюють ці “дрібниці”. Його ціль – побудова диполярного світу “Росія-США”, збільшення впливу Росії у Європі, завоювання нових земель, і т.д. і в тому ж дусі.

Якщо Україна візьме зброю від країна західної “прогнилої” демократії вона виконує один з пунктів плану Моски – показати власним громадянам, що вона, Росія, бореться зі США – одвічним ворогом “святої православної Русі”. І хоча досі аргументи були відверто брехливими, після американської зброї в Україні це матиме зовсім інший вигляд.

Навіть американська зброя не допоможе нам перемогти агресора. Ресурси ворога величезні – і людські, і інформаційні, і технічні. Росія може воювати і має чим. Зброя США чи Європи навряд чи суттєво допоможе. Навряд чи переламає хід цієї гібридної війни.

Але Україні можна  і треба брати гуманітарну і фінансову допомогу від всіх і кожного, хто її дає. Ми можемо і повинні брати захисне спорядження, каски, бронежилети, сухпайки, а за “західні” гроші можна вібудовувати лікарні, школи, дороги. За “західні” гроші можна друкувати газети для жителів Донбасу, відкрити телеканали, радіостанції  і т.д.

Україні необхідно припинити будь-яку співпрацю з Росією – навіть якщо нам буде холодно і голодно. Не можна воювати і відночас купувати газ у ворога. Це безглуздя. Не можна ввозити російські товари. Не можна вести українські солодощі чи сири в Росію. Війна це війна. Краще сидіти при свічках, але з часом стати незалежними по-справжньому, аніж бути довіку рабами сусідньої імперії і їсти ковбасу з подачі милостивого государя.

Інформаційна війна і пропаганда – це окрема історія. Наша держава робить вкрай мало, щоб донести до всіх в Україні і світі свою позицію. Уряд має приділити іномовленню велику увагу і виділити потрібні гроші. Європа і світ мають отримувати інформацію про Україну з України.

Тому я дуже за активну співпрацю України з західними країнами, але проти американської летальної зброї.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s