Битва за хеллоуін

8b2e0552-13bc-4e54-8a9b-59a235793d00Я не великий експерт з релігієзнавства (добре тямлю лише у протестантизмі, та й то секторально), але не можу надивуватися христяинам, які не шкодують ані часу, ані сил, щоб боротися з хеллоуіном… У фейсбуці навіть фото поширилися – “Я не святкую хеллоувін тому що ходжу до цекви”… Краще б поширили “Я не поклоняютсья Марії, тому що читаю Біблію” – тут більше логіки.

З таким самим успіхом борються з світською музикою, світськими фільмами, з грою в карти. Звісно у світі є багато зла і сліпо наслідувати те, що роблять невіруючі люди неварто.

Невже?!

Невже?!

Але. Більшість невіруючих людей не вкладають жодного духовного сенсу в всі ці забави. Просто привід повеселитися. Більшість людей не поклоняються Богу в такий спосіб. Хтось хоче вирізати в гарбуза очі і покласти всередину свічку? Чому б і ні?

В час першої світової війни Російська Православна церква заборонила ялинку. Мовляв, то елемент язичницької культури давньогерманських племен… Може і так, але хто з православних росіян початку XX ст. ялинкою поклонявся германським богам?

“Святкуючи хеллоуін ти відкриваєш двері демонам… нещасливі випадки, втрати чи глупа смерть”… А по-моєму, Ви відкриваєте свій розум для всякого сміття і квазідуховності… Нерозуміння законів духовного світу породжує християнізовані забобони.

Слово, “теологія” – також поганського походження. Та і слов’янське “Бог/бог”  грецьке “Теос/теос” спочатку означало ніяк не Ягве чи Еммануїл. То що нам всім тепер на іврит перейти?

У світі є багато гріха – аборти, обман, невірність у шлюбі, гомосексуалізм… З цим краще боротися. Принаймні ці речі Бог засуджує прямо.

P.S.
Я не святкую Хеллоуін. Я лише проти того, щоб боротися з вітряками.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s