Як не дозволити себе ошукати на гроші

20130529101651Регулярно чую від знайомих про різного роду афери, так сказати “розводи” на гроші. Навіть одна моя подруга потерпіла – в неї видурили код на банківську картку, пароль зламали чи підібрали… Словом, гроші тю-тю. І дівчина, між іншим з вищою освітою і зовсім не дурненька.

Кілька простих порад:
Ніколи не тримайте коди разом з банківськими картками.
Майте принаймні три різні паролі на всякі там аккаунти, пошти, соцмережі, банки і все таке. Якщо пароль єдиний і його зламають – Ви під ударом.
Вибирайте складні паролі, не пов’язані з Вашим життям, датами народження, одруження, іменем котика-песика, коханої дівчини і т і.н. Використовуйте і латинські букви,  і цифри, при чому найкраще цифрами розривати слово. Ще краще, якщо слово не справжнє або не з поширених європейських мов. Можна вдатися до транслітерації, але бажано не з рідної мови, і використання кількох різних (!) цифр при цьому дуже бажано.

Якщо у Вас просять гроші через електронну пошту, скайп, соцмережі: перевірте ідентичність “писаки” – поставте кілька особистих запитань (де Ви познайомилися, улюблений гурт, де живе бабуся – особливо якщо бабуся давно померла). Якщо є можливість – вимагайте відеозв’язку в скайп або телефонного дзвінка.

Для фанатів захисту – використовуйте шифровані повідомлення, ключ передавайте особисто :)

Головне – пам’ятайте, що аферисти можуть бути кмітливішими, ніж Ви, а небезпека прийде звідти, звідки Ви її не чекали. Будьте обачні!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s