Як ми реєстрували шлюб у Львівському відділі ДРАЦСу

Напишу коротко, бо нема багато часу. Суть така: ми живемо у глибокому радянському союзі – і за розумінням свободи, і за якістю сервісу, і за релігійною терпимістю.

Ми сьогодні прийшли у відділ ДРАЦС подавати заяви. Опущу частину в якому приміщенні працюють нещасні держслужбовці за 1600 грн. Які там сходи, який там жахливий дворик. Розкажу про саму реєстрацію. Спочатку в роздукованій анкеті нам зробили кілька помилок (і в даті народження, і в моєму прізвищі, і в громадянстві моєї нареченої). Але це були ще квіточки. Плоди почалися, коли ми пішли у кабінет до начальниці (навіщо??!!). Вона 30 хвилин переконувала нас, що мають бути урочистості, шампанське і обручки. А ще – батьки, без них ніяк. Пані начальник встигла розповісти і про своє життя, і дати нам дві дюжини порад – спочатку не їхати у Європу, потім їхати. Встигла згадати і церкву, і радянські часи, і розлучення і все-все-все. І весь цей час всілякими способами переконувала нас в тому, що урочиста (а не звичайна) реєстрація шлюбу дуже важлива. І ще вона сказала: ну Ви ж не баптисти якісь, що Вам урочиста реєстрація шлюбу не потрібна. Ти скільки баптистів у своєму житті бачила, чувіха? Та в Німеччині за таке вже під суд би дали, от і віддала би 10 своїх маленьких зарплат “за базар”..))

Парадокс полягає в тому, що дуже багато совкових українців знають, що в Європі краще, але не розуміють чому. А краще там тому, що держава поважає право громадянина бути свобідним. А саму державу створюють люди. Люди.  А не погані чи хороші Президенти і канцлери. І асфальтовані дороги виникли як наслідок правильних цінностей. Якщо ми хочемо в Німеччину, ми повинні ставитися один до одного як у Німеччині. Ми ні слова не казали цій жіночці про Європу (бо на разі туди не збираємося), але вона сама почала давати нам поради що робити. Хто її просив? Зрештою, ми вільні жити там, де хочемо. Жіночка навіть сказала (увага!!!), що в ліжко без державної реєстрації не можна лягати. Вона згадала хлопців, які загинули на Майдані, але своєю совковістю і бажанням заставити громадян робити по її (по-правильному, по-нормальному, але на її вузький погляд) вона сама убиває нову Україну, яку дуже багато людей і так не будують (бо у всьому винні поганці олігархи).

Хлопець, який віз нас з Європи в Україну довго хвалив Європу. Мовляв порядок, закон і все чисто. А потім він мене убив. Коли він в’їжджає у Європу, він ховає у автомобіль два блоки сигарет, щоб не знайшли європейські митники. Сказав, що якщо таки знайдуть, то скаже, що машину таку купив і нічого не знає.

Ні, до Європи нам дуже далеко. Ми ще у глибокому совку.  І ніхто не хоче починати з себе. Краще поливати брудом Президента.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s