Як та чому в Галичині поєдналися сильна релігійність і корупція

Медицина в Україні - одна з найкорумпованіших сфер

Медицина в Україні – одна з найкорумпованіших сфер

Галичина – це воістину край парадоксів.

Про релігійність галичан я писав уже не раз. У Львові та околицях 300 храмів, у більшості з них щодня проводять богослужіння. Деякі храми в неділю битком набиті. Всюди, на кожній вуличці, стоять скульптури “матінки божої”.  Їх кількість, здається, вже давно перевищила кількість левів у місті левів. Їдеш у трамваї – всі хрестяться. Хресні ходи. Привезли плащаницю – багатотисячна черга. Монахи і монашки. Релігійність. Обрядовість. Словом, такого фанатичного релігійного міста як Львів ще пошукати. Не кращі справи в містечках Західної України.

Але, здається, висока релігійність прекрасно поєдналася з ще вищою корупцією і беззаконням. Навчання в університетах (як і вступи) – за гроші. Безплатні послуги в лікарнях – платні. На кожному кроці обертаються тіньові гроші. Тисячі воліють працювати “в тіні”. Люди, які вдома звинувачують у всіх бідах в країні Порошенка, Путіна і олігархів, своїми руками щодня калічать власну країну і роблять її найбіднішою і найкорумпованішою. Відсталою. Нещасною. Нецікавою для іноземців.

Коли я лежав у лікарні кілька років тому – відчув на собі всі “переваги” рідної медицини. Мені кілька разів натякали на хабарі. Довго не починали лікування. Морочили голову. Коли навчався в університеті – те саме. Багато викладачів мали свої розцінки. “Трійка” – 30 доларів, “четвірка” – 40. Студенти жартували про одного викладача, що йому потрібні гроші на бензин – викладач цей завжди приїжджав на заняття на авто. Звісно, були і такі, які ніколи і ні в кого не брали, а сумлінно навчали студентів фаху. У мене збереглися хороші спогади про мого куратора з коледжу, де я навчався 3 роки. Люди є різні. Тим не менше, в моєму рідному університеті імені Івана Франка корупція стала звичним явищем. На деяких факультетах викладачі пишуть замість студентів дипломні роботи. Не за “дякую”, зрозуміло.

Словом, люди навчилися прекрасно поєднувати неймовірну релігійність і беззаконня. Чому так? В чому справа? Хіба Святе Письмо не навчає платити податки, уникати хабарів і т.ін.?

Пояснення просте. Християнство істинне замінили обрядовістю. Людей навчили, що християнство – це не жити свято, праведно, благочестиво, а ставити свічечку в храмі, освячувати пасочку і все таке. І люди так живуть – святять пасочку, запалюють свічечку. Носять в храми гроші, як правило, нечесно зароблені.

Друга причина – проповідування релігії діл, а не спасіння через віру в жертву Христа. Релігія діл закінчується тим, що кожен живе як хоче, вважаючи, що його сусід “більш грішний”. А віра в Христа має наслідком нове життя, служіння Святого Духа. Людина, що покладається на діла і релігію, завжди захоче обійти закон – Божий чи державний. Завжди буде виправдовуватися в своєму серці своєю релігійністю.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s