… вираховує Він число зорям, і кожній із них дає ймення

Бог знає кожну зірку на ім'я

Бог знає кожну зірку на ім’я

Так говорить нам Псалом 146 (147):4 – Бог знає, скільки всього зірок і кожну називає за її іменем.

А скільки всього зірок? У Стародавній Греції вважали, що їх близько 3000. Кожну зірку внесли в каталог, “назвали” грецькою буквою. Зорі були об’єднані в сузір’я. Всіх їх поділили на 6 величин: 1-а величина найяскравіші, 6-а – найменш яскраві. Запам’ятати кожну зірку було не неможливо. Кажуть, Олександр Македонський знав імена кількох тисяч своїх воїнів.

З того часу багато всього змінилося. Галілео Галілей винайшов телескоп і з’ясував, що зірок значно більше. наука і техніка розвивалися-розвивалися і тепер вважається, що зірок значно більше. Наше Сонце належить до галактики Молочний Шлях / Чумацький Шлях, в якій є близько 100 000 000 000 зірок. Галактик у видимому Всесвіті близько 10 мільярдів, а якщо в кожній по 100 мільярдів зір – то число отримуємо гігантське – одиниця з 21-им нулем або один секстильйон.

А скільки це – один секстильйон? Багато чи мало? Легше сказати скільки це 1000 (доларів) або мільйон (людей). Можна уявити ще мільярд, але секстильйон – це щось таке за межами нашої практики.

Уявімо собі, що ми захотіли створити каталог усіх зір видимого Всесвіту. В одній книзі середнього розміру (1000 сторінок) поміститься 106 000 назв (106 рядків на сторінці по 2 колонки). Щоб переписати всі зорі, нам треба… 10 квадрильйонів книг. А скільки це? Число досі дуже велике… У найбільшій бібліотеці світу – бібліотеці конгресу США (Library of Congress) зберігається 36 мільйонів книг. Це велетенська, скажу Вам, бібліотека. Найбільша бібліотека України – наукова імені Вернадського має лише 11 мільйонів. Так-от, щоб розмістити всі книги з іменами зір нам треба … 2 трильйони 700 мільярдів таких бібліотек (як у США). Зрозуміло, що планета Земля не помістить всіх цих книг. А якщо книги покласти одна на одну, матимемо “стовпчик” висотою… 300 мільярдів кілометрів. Важитимуть всі ці книги не дуже багато – 10 трильйонів тонн.

Якщо ж книги поскладати на футбольному полі (90м*120м), то висота книжкової гори становитиме 2.8 млн кілометрів. Щоб ця гора книг не перевищувала відстань до місяця треба всього-на-всього 7 футбольних полів. Ну, а щоб прочитати назви всіх зірок звичайній людині знадобиться квадрильйон років. Розділити читання на всіх жителів нашої планети? О, тоді кожен читатиме по мільйон років. Але, здається, люди стільки не живуть.

Отож, всемогутній Бог робить неймовірні речі, які людина не зробить ні зараз, ні через тисячу років.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s