Вежа Корнякта – то не просто вежа. Тут у середньовіччі дзвонили у величезний дзвін “Кирило”, вагою 7 тонн. А ще існує легенда, як у 1704 році Львів захоплювали шведи, Карл XII з вояками зайшов просто у хвіртку, яку ніхто не охороняв. Це помітив вартовий на вежі і спереляку стрельнув. Кажуть, поцілив Карлу у капелюха. Сам же монарх залишився живим. Ворог з півночі кілька днів грабував і руйнував місто…
Вокзал Львова – то окрема і дуже цікава історія. У 1840-их Австрія затвердила державний пран розвитку залізниці. В ньому було і про Лемберг – побудувати там на поч. 1860-их років залізничний вокзал. Це вдалося зробити навіть швидше, ніж планували – у 1861. Саме тоді у Львові побудували перший в Україні вокзал, і саме тоді прибув перший паровий потяг “Ярослав”. Їхав він з скромною щвидкістю 30 км/год, але на радісну подію прибуття потяга прийшло дивитися все місто – на вокзалі яблуку не було де впасти.
Львівський університет. Взагалі, ця шикарна будівля належить університету відносно віднедавна. Раніше тут був галицький краєвий сейм, тобто місцевий парламент. Кажуть, він мало на що впливав. Все вирішували там, у столиці Австрії – Відні.
В університеті ж працювали сотні відомих науковців і громадських діячів. Зокрема, Михайло Грушевський і Іван Франко. Кажуть, вони купили землю, щоб кожен собі побудувати дім. Але потім виникли якісь сварки. Тепер на вул. Івана Франка два музеї – один славетного Каменяра, другий – найвидатнішого українського історика, політика-соціаліста родом з Холма.
Храм Стрітеня Господнього, колишній костел Матері Божої Громничої і монастир кармеліток босих. Побудований у 1692 році. Зараза належить УГКЦ, як і більшість римо-католицьких храмів міста.
Трьохсвятительська каплиця – одна з найстаріших, а можливо і найстаріша у центрі Львова. Побудована ще у кінці 16 ст.
Гарнізонний храм Петра і Павла. До війни на сході тут відбувалися молебені за здоров’я офіцерів і содат української армії, працівників СБУ та МВС. Зараз – панахиди за воїнами АТО. В книжках написано, що в храмі може поміститися 5000 осіб. До речі, під храмом є цікаве підземелля. Товщина стін – 3 м.
Трамваї у Львові почали курсувати з 1880 року, але… були вони тоді кінні. Один кінь тягнув вагон по Городоцькій вниз, три коні вверх. Часто коні дохли. З цієї причини і не лише в столиці Галичини запровади трамвай електричний. Було то справді диво, бо електрики в місті до того не було взагалі. Йшов рік 1893. Сучасний трамвай, як бачите, трохи інший.
Костел і монастир бенедиктинок. Побудовано у 1616 році. Другий жіночий монастир у Львові.
Бернардинський храм / церква Андрія. Побудовано у 1630 р.
Храм Ольги і Єлизавети. Костел збудовано на пам’ять про популярну імператрицю Єлизавету Баварську (Габсбурґ), відому як Сісі, — дружину цісаря Австро-Угорської імперії Франца-Йосифа I. На сьогодні ця будівля є найвищою в місті, її висота 88 метрів. До речі, кажуть, що храм збудували поблизу вокзалу, щоб “затулити Собор Святого Юра” і показати тим, хто прибуває з вокзалу, що місто Львів – римо-католицьке (польське та німецьке). 1911 рік.
Бажаєте дізнатися про Львів більше?
Замовте екскурсію за тел. 097-159-70-64 та оберіть одну з екскурсій “Львів середньовічний”, “Львів український” або класичну.