Чому всі напали на сімейні цінності?

Вчора майже всі медіа і просто люди у фейсбук наввипередки кричали, шипіли і верещали з приводу того, що міністерство освіти і науки поставило гриф “рекомендовано” на посібник сумнівної якості, де в доволі дивний спосіб школярам пояснювали що означає бути чоловіком чи жінкою, які їхні ролі в сім’ї. Про цю новину написали Громадське ТБ, BBC,  ZIK, десяток блогерів і кілька сотень просто користувачів мереж. Сексизм! Караул! Рятуйте! Ґвалт!

Я посібник не захищаю – я його у очі не бачив. Але з того, що я прочитав про нього мені здається не тільки не жахливим, а місцями дуже правильним. Я також вважаю, що ролі у чоловіка і жінки дещо різні. Не тому, що вони (чоловік і жінка) різні за цінністю. Тому, що вони різні за задумом. За задумом Творця, якого все більше людей ненавидять, і від якого відвертаються.

Один хлопець навіть написав, що розрізняти чоловічу і жіночу ролі – це майже те саме, що спонукати хлопців красти булочки в дитинстві “щоб довести свою мужність”. А довести мужність чоловікам можна просто будучи турболивим відповідальним лідером? Чесно заробляючи гроші? А чи може “жінка – помічниця” означати не слуга, а дбайлива і мудра помічниця, яка любить свого чоловіка і створює йому надійний тил?

Чоловік і жінка дійсно різні – фізіологічно, психологічно і соціально. Християнство навчає, що чоловік має любити свою дружину, а дружинаповажати свого чоловіка. Але, так, навіщо нам та релігія, ми краще знаємо.

Було б цікаво провести дослідження на предмет відсотку розлучення у релігійних сім’ях (ті, які практикують свою віру, відвідують храм і т.ін.) і серед “експертів”, які горланять, що “жінка – помічниця – це сексизм”, а “релігія – зло”. Пройде десяток років і більшість таких експертів будуть розлучені і повторно одружені. Або неодружені. Або отруюватимуть один одному життя. Експерементуватимуть зі своїми серцями і життями, і з чужими.

Словом, світ кожні кілька десятків років змінює свою “правду” і кожного разу говорить, що це правда. Ми живеми у постмодерністському світі. Сьогодні світ називає одні речі білими, інші чорними, а потім змінить думку.

Я дуже поважаю країни Західної Європи з низки причин. Але там багато жінок занурилося в бізнес чи кар’єру… і перестали цікавити чоловіків. Ті почали шукати жіночних жінок в Україні і Росії.

Чоловік має бути чоловіком, жінка – жінкою. Що це означає – питання важливе і потрібне. Існують і неправильні думки. Не завжди і християни розуміють ці теми. Але не треба створювати “країну навпаки”, де все-все перемішалося.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s