Хороший, хороший бізнес

Кілька тижнів тому я наводив приклад поганого бізнесу – туристична “фірма” на площі Ринок, яка шукала екскурсоводів, обіцяла їм смішні 50 грн за 2 год роботи і майже ніяк не контролювала якість послуг. Хлопчина-менеджер мав туманне уявлення про екскурсії взагалі і Львів зокрема, все що його цікавило – знайти людей, які швидко зароблятимуть для нього гроші.

Але трапляються і хороші випадки, коли бізнес ведуть мудро. Взагалі я не експерт – не маю ані освіти, ані досвіду. Оле одна російська школа англійської мови онлайн мене приємно здивувала своїми методами, які тут і опишу.

Отже, найбільша (так вони кажуть) школа англійської мови сама вишукує викладачів – регулярно сканує інтернет на резюме. Шукають нових викладачів і “старі” викладачі, бо якщо викладач приведе на роботу колегу – отримає 20 доларів.

До кандидата скайпує менеджер. Попередня співбесіда, потім – колективна співбесіда (10 людей в скайпі, кожен по черзі розповідає про себе). Опісля – тест – для тих, хто пройшов колективну співбесіду. Пройшов тест – навчання. Школа має свою платформу, програму, за допомогою якої працюють викладачі і студенти. Потім тест на знання платформи. Опісля – пробний урок для менеджера групи.

Якщо викладач проходить цей етап, йому пропонують вибрати певну кількість годин на тиждень, в які він може працювати, тобто окреслити свій розклад. Наприклад, 20 годин – не більше і не менше, але у ранковий і вечірній час (7.00-10.00 і 18.00-22.00 за Москвою). Можна працювати лише у денний час або лише у нічний. Студенти подають заявку на школу, платформа розприділяє між викладачами замовлення.

Викладач отримує ставку і бонуси за уроки. На початку дають 10 уроків на тиждень. Ставка від того не зменшується, тобто в якомусь відношенні неважко починати.

Всі матеріали вже готові наперед. Викладачу не потрібно думати що і як навчати –  у нього вже є план, підручники, ігри, теми для спілкування.

Гнучка система бонусів – то окрема тема, і дуже цікаво. Бонуси (живі гроші) виплачуть за все – за нових студентів, за приведених викладачів, за збільшення частоти уроків, за “невідпалих” учнів, уроки без пропусків. Якщо учень купує пакет (64 уроки), то він отримує суттєву знижку (37%), а викладач… так, знову бонуси. Додатковий бонус за інтенсивність – якщо середній показник 2.5 уроки на студента, то викладач отримує фінансове заохочення. Уроки записуються, їх час від часу прослуховують. Анонімно студенти оцінюють свого викладача. Щотижня менеджер розмовляє зі “своїми” викладачами, дає поради, обговорює студентів.

В школі працює техпідтримка. Вона оперативно вирішує проблеми – наприклад, якщо не працює платформа абощо.

Коли викладач йде з роботи або бере перерву – він пише на кожного студента “справу передачі” – щоб їхній новий викладач макимально швидко у всьому розібрався.

Раз на місяць – зустріч з найвищим керівництвом. Воно розповідає плани на майбутнє, виділяє найкращих працівників, дає поради. Викладач може безпосередньо запитати, що його цікавить. Ще – семінари, вебінари, “спікінг клаби”…

Зараз на школу, про яку йде мова, працює понад 580 викладачів. Вона навчає 6700 студентів одночасно. Середня зарплата викладача – 270 дол. Так, не дуже багато, але і не мало, враховуючи, що людина працює у себе вдома у зручних умовах. Це дійсно успішний бізнес. І одна з причин чому – власники бізнесу зробили так, щоб інтереси викладача і бізнесу співпадали. Тому кожен викладач щиро стараєтсья працювати якнайкраще.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s