Умови впливового служіння. Олександр Калінський

Олександр Калінський

Семінар “Умови впливового служіння”
м. Київ, 10.12.2016

Ми всі впливаємо один на одного — пасивно чи активно. Біблія говорить не про ріст, а про умалення християнина: Івана 7:38 “ріки живої води потечуть”. З чого починається ефективний вплив? Зберігати смирення — Матвія 5:3 — смирення духа. Павло хвалиться немощами. Бог використовує розбиті посудини. Бог противиться гордим. Бог не діє через гордих. Поки ми себе поважаємо і цінуємо — Бог не використовує нас. Бог приводить наші серця до зламаного стану. Якщо я високої думки про себе — я не інструмент для Бога.

Багато студентів в біблійних семінаріях мали великі знання, але потім Бог не використовував їх. Чому смирення для Бога таке важливе? Чарльз Сперджен сказав: “Тільки смиренна людина у всьому бачить славу Божу”. Смиренна людина вміє дивитися на інших з повагою. Повна зіпсованість людини. Ми не знаємо про себе все. Розуміння того, що ти грішник, допомагає нам приймати критику. Слабкість – риса сильних. Не треба виправдовуватись, не треба говорити: “Я тут, подивіться на мене” — щоб всі почули. Дивитися треба на Христа. “Біля хреста Ми здуваємося до наших справжніх розмірів”. Ми мало думаємо про хрест Христа. Ми надто часто думаємо про себе. Ми повинні смиренно приймати обставини у нашому житті. Ми повинні визнавати перед Богом, якщо дозволили собі непрощення щодо братів. Ісус сказав: “Ви сіль землі, ви світло для світу”. Закон каже: ось зразок, старайся так робити, як цей зразок. А благодать Господня каже: ти вже новий, ти вже світло.

Прийняття нової природи у Христі — основа переможного життя християнина. Якщо я овечка –  я не можу жити, як свиня. Нам треба смирення, щоб визнавати свою гріховність і святість у Христі. Багато людей готові визнавати свою гріховність, але не готові визнавати свою святість у Христі. Нам треба вміти радіти у Христі, нам треба вчитися жити Євангелієм. Щодня Божа милість обновляється, щодня новий день і нова порція милості від Бога. Якщо я не беру милість від Бога, то я шукатиму визнання від людей. “Зміцняйся в благодаті Христом Ісусом” пише апостол Павло Тимофію. Не дисципліною, а благодаттю. Чому Павло міг долати труднощі? Тому що він жив благодаттю Божою.

Найвища радість християнина – щоденні перемоги Христа. У житті християнина, те що Він помер на хресті важливо, але не лише тоді, коли я увірував, а кожного дня. Нам треба вчитися жити вірою, а не розумом. Саме вірую Бог стає реальним. Лише завдяки вірі ми впливаємо. Тоді коли ми знаємо, ким ми є у Христі. Треба ставити собі питання — чи смиренна я людина. В чому конкретно це проявляється? Одна краплина гордості отруює бочку Божої благодаті. Нам треба чітко знати свої слабкі місця і боротися з ними. Нам треба вийти за рамки наших власних понять. Коли Пилип пішов у Самарію благовістити – для нього це був виклик, бо у Самарії жили “собаки” — таких називали тих людей релігійні євреї.

Ми покликані вірити, що Бог зробить неможливе. Нам треба дивитися не на наші можливості, а на Божу всемогутність. Чи є у Бога обмеження? Ми маємо пам’ятати що Бог завжди використовує слабких людей. Івана 4:37 – Ісус розмовляє з самарянкою – це шокувало навіть його учнів. Він спілкувався з митниками і грішниками. Ісус знав Свою місію і сміливо плив проти течії, завжди уповаючи на силу Святого Духа. Давид дивився на Голіафа, але бачив не велетня Голіафа, а думав про великого Бога. Не можна дивитися на інших, не можна рівнятися на інших. Є багато християн, які живуть “без напряга” але це не значить що це правильно – “жити без напряга”. Історія християнства — це історія безумних християн. Одна людина сказала: “Краще згоріти для Бога, ніж повільно тліти для себе”. Зерно має померти — тоді воно вже дає плід. Зерно в серванті помре і не житиме ні для кого.

Один з принципів впливового життя — не боятися приходити в життя інших людей. Христос сміливо увійшов життя учнів, щоб вони входили в життя інших людей. Поверхові стосунки ведуть до поверхового служіння. Якщо лідер не вникає в життя людей він ніколи не впливатиме на  них.  Бог зобов’язує нас впливати на життя людей. Ми не просто можемо, а повинні ставити гострі глибокі питання. Одне таке питання може бути краще ніж 10 сильних проповідей наприклад: “А ти примирився з Богом?”, “Чим ти живеш?”, “Що наповнює твоє серце?”. Ми повинні заважати людям жити для себе. Ісус зробив з галілейських рибалок ловців людей. Ми повинні розуміти, що ми не “круті перці”. Ми повинні стрибати без парашута, стрибати з вірою. Не буває перемог без бою, не буває перемог без наступання своїм страхам на горло.

Людей вражають не глибокі проповіді, а впевненість проповідника. В Діях апостолів ми бачимо, що учні проповідували Христа безстрашно. Страх зупиняє нас у служінні, зменшує Бога, заважає дії Святого Духа. Перш ніж вливати на людей ми маємо точно знати що ми у спілкуванні з Богом. Активність не замінює поклоніння. Бог говорить, що Він не посилав деяких пророків у Старому Завіті, але вони проявили нездорову активність. Активність не замінює близькості з Богом і не замінює істинної духовності. Важливо зробити не більше, а те що треба. Ми захоплюємося “стаханівським рухом” для Бога. Але для Бога часто процес важливіше, ніж результат. Ми повинні знаходити час тиші для читання Святого Писання і духовних книг. Ми повинні знаходити місце, де спокійно в тиші можна молитися. Ключові рішення Ісус Христос приймав у тиші і молитви. Нам потрібен час щоб Бог нас реанімував всередині. Бог кличе нас, щоб ми йшли і говорили людям правду.

Чи є підзвітність у твоєму житті? Чи дозволяєш ти комусь впливати на твоє серце?Ххороший християнин завжди шукає підзвітності. “Прямий зв’язок з космосом” це величезна глупість. Мають бути друзі, які по-доброму “напрягаюсь”. Інколи треба “злізти з коня правдивості і правильності”. Нам потрібні друзі, які кажуть правду. Навіть якщо це боляче. Знайдіть людей, які щиро наслідують Христа — вони не ідеальні, але вони потрібні для нашого життя. Дозвольте їм ставити вам запитання. Знайдіть тих, на кого Ви можете впливати. Коли ми думаю про служіння то ми зазвичай думаємо про “велике” служіння, але інколи служіння це наставлення наодинці, і це краще ніж “великі” служіння. Інколи вкладати в одну людину довгий час — це найкраща найкращий спосіб впливати.

Як тримати баланс між горою і долиною? Гора це наш час з Богом, це наше усамітнення, наше спілкування. Долина — це спокуси, це випробування, це служіння, це виклики. Нам треба тримати баланс між часом з Богом і служінням — важливе і те, і інше.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s