Чи може Бог створити настільки великий камінь, що Сам не зможе його підняти?

Це питання, мабуть, чуло багато людей. Для когось воно лише жарт, для когось – непотрібна спекуляція. Для мене таке питання є хорошою нагодою пороздумувати про природу Бога та поспостерігати за відповідями. Вони багато показують про світогляд людини і її розуміння духовного світу.

Отже, Бог каже про Себе в Біблії, що він Всемогутній і що Він створив Всесвіт з нічого (EX NIHILO). Бог створив Своїм Словом все – простір, час, матерію, духовний світ, який населив істотами – ангелами, людьми… Все – з нічого.

Звичайно, Бог може створювати великі речі :) Він ж створив великий Всесвіт, чи не так? :)

Тепер до суті питання. Фізичний аспект. Якщо Бог створить дуже великий камінь, то “піднімати” його не треба буде – адже він буде найбільшим об’єктом Всесвіту і сам всіх притягуватиме. Напевно, той камінь нам не потрібний, якщо він буде у мільйон разів більший за нашу галактику ::(())

Друге. Бог – святий. Він робить те, що приносить Йому славу і досягає Його цілей Його методами. Це також оначає, що Бог не може зробити того, що обмежить Його (або перекреслить Його атрибути). Взагалі це дуже складне питання, тому що коли Бог створив людину Він все ж таки обмежив свою суверенність – тепер у Всесвіті існувала ще одна особа “яка не Бог”. Зрештою, Люцифер, він же Сатана/Диявол, з власної волі не послухав Бога і збунтувався. Тобто так виглядає, що Божу суверенність теж треба правильно розуміти. Бог незалежний у питанні існування (факту і якості), але “залежний” в плані дій (бо реагує на наші дії, зокрема, дисциплінує Своїх дітей, якщо ті неслухняні). Все це дуже складний клубок тем, який нам не під силу вирішити :(

Йдемо далі. Що означає фраза “Чи може Бог створити настільки великий камінь, що Сам не зможе його підняти?”. Вона означає, чи може Бог зробити щось таке, що покаже, що Він не все може? Але це абсурд – чи може Бог зробити щось, що покаже, що Він не може робити всього. Ясно, що не може, адже, Він всемогутній (може все), а тому не може довести свою невсемогутність. Отже, Бог не може створити камінь, який доведе неспроможність Бога щось там важке підняти.

Це так само, як “Чи може Бог згрішити” (ні, тому що Він святий) та “Чи може Бог перестати існувати” (ні, бо Він вічний) і т.д. Є багато всякого, чого не може всемогутній Бог – і саме тому, що Він всемогутній (святий, праведний, благий). Бог не може зробити квадрат круглим, а мокроту сухою… Тобто тоді вони не будуть вже квадратом/мокротою…

До речі, ще одним абсурдом є “Чи можу я настільки нагрішити, щоб втратити спасіння?” Авжеж, ні: якщо ми говоримо про позиційне спасіння (оправдання) – то ніхто не може втратити оправдання через гріх, тому що оправдання (=прощення гріхів) якраз тому було дано, що ми були (і є) грішні. Отож через гріхи не втрачають прощення гріхів.

До речі, не сумнівайтеся і тому, що Бог до створення світу вже знав, що люди вигадають таку загадку і шукатимуть на неї відповідь. Тому що Бог знає все – минуле, теперішнє і майбутнє.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s