Чи потрібна освіта християнам? Ольга Кондюк

Оксфорд заснували люди, які вірили в Бога

Оксфорд заснували люди, які вірили в Бога

Колись церкви народили на світ такі навчальні заклади як Оксфорд і Кембридж. Спочатку це були богословські школи, але потім кількість навчальних кафедр збільшилась. В Україні Київське і Острозьке братства організували школи, які тепер діють як Києво-Могилянська академія, і Острозька академія. Зараз в церкві процвітає невігластво, яке возвеличується як духовна чеснота. На превеликий жаль, церковне лідерство і середовище не спонукає молодь до освіти, а часто навіть відмовляє, особливо якщо мова йде про богослов’я. Часто відмова здобувати знання і розбиратись у чомусь має вигляд особливої духовності, смирення і довіри Богу. Для цього навіть підібрані певні тексти.

Цікаво, що Павло, який промовив: “Знання ж надимає, любов же будує”, був дуже освіченою людиною і вчився біля ніг Гамалііїла, який вважався найкращим вчителем закону. І Павло у даному випадку говорить про знання, що ідол в цьому світі ніщо не означає. І навіть якщо ти це знаєш, але любиш свого брата, ти не будеш їсти м’яса з ідольських жертв, щоб той по незнанню не почав вклонятись ідолам. Знання, яке у даному випадку може надимати, жодним чином не стосується освіти, яка формує світогляд чи підвищує професійність. Цікаво, що людина, яка сказала Павлу: “Велика наука зводить тебе в безумство” – був римський чиновник на ім’я Фест, який не міг вмістити проповідь про воскресіння мертвих, і тому противився Христу.
Бог створив величезний і різноманітний світ, де заклав Свої принципи і закони Щоб збагнути хоча б частину цього потрібні знання і мудрість, Біблія неодноразово закликає збагачуватись ними. Якщо в церквах далі буде процвітати посередність під маскою смирення, церква не зможе послужити суспільству, не зможе впливати на провідні сфери суспільного життя. Коли я щось пізнаю, пам’ятаючи, Хто є джерелом цього знання, я славлю Бога. Коли я компетентно і якісно виконую свою роботу, я прославляю Бога своєю працею. Гарна освіта призводить до слави Божої, невігластво породжує зневіру і спустошення.
З публічної сторінки Ольги Кондюк у соцмережах

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s