Премія провідника – це багато чи мало?

Дехто вважає, що коли у твоїй державі багато проблем, треба брати вила і виганяти поганого Президента.

Я ж дотримуюся думки, що треба змінювати локальну дійсність там, де ти можеш, у сфері твого впливу. Це не означає обирати поганого Президента. Але у “міжвиборчий” період треба впливати в міру можливостей.

Кілька тижнів тому я мав прикрий інцидент з провідницею “Укрзалізниці”. Про нього я написав в дирекцію. Ось лист

Дирекції Львівської філії ПАТ “Укрзалізниця”

79000 Україна, Львів, вул. Гоголя, 1

Громадянина України

Чепари Сергія Васильовича

[домашня адреса]

ЗВЕРНЕННЯ

5-го травня ц.р. я звернувся у касу головного залізничого вокзалу у Львові з проханням продати мені квиток зі Львова до Сколе на потяг №829. Касир відповіла, що квиток є лише на другий клас і лише до Стрия, а зі Стрия до Сколе нема жодного вільного місця у жодному класі. Придбавши цей квиток я планував зійти на ст. Стрий та їхати до Сколе іншим видом транспорту.

Вагон був переповнений. Провідниця вагону №2 Литвин, перевіривши мій квиток, запитала де я планую вийти. Я відповів, що у Стрию, тому що до Сколе не було квитків. Провідниця Литвин відповіла, що деякі пасажири купують квитки до Стрия, а їдуть далі.

Деякий час після цього я та двоє інших пасажирів, які також купили квитки до Стрия та сиділи поруч зі мною, почали готуватися до виходу. У тамборі одного з них провідниця Литвин запитала (увага!) чи не хоче він їхати далі, на що той відповів, що так. Після цього провідниця Литвин запропонувала йому їхати далі.

Після того, як я звернув увагу провідниці Литвин на її незаконну поведінку, вона в присутності не менше восьми людей запропоновала і мені їхати далі. Як я вже казав, троє людей планували вийти у Стрию, один з яких залишився у потязі, натомість, не менше шести успішно сіли у потяг, один з яких відкрито заявив, що квитка у нього нема.

Таким чином провідниця Литвин порушує службові обов’язки та створює можливості для власного незаконного збагачення.

У мене не було і нема жодних особистих упереджень щодо провідниці Литвин.

Прошу

  • притягнути до відповідальності провідницю Литвин

  • про вжиті Вами заходи повідомити мене присьмово

Додатково повідомляю, що про факт порушення закону провідницею Литвин, звернення про цей факт та результат звернення я планую інформувати громадськість через соцмережі та блог.

В кінці документу я поставив підпис – відповідно до Закону.

Відповідь не забарилася.

Письмову відповідь підписав начальник служби приміських пасажирських перевезень С.В. Перерва, заступник начальника служби приміських пасажирських перевезень В.В. Корзун.

Звичайно, я припускаю, що пані провідниця яка бере хабарі може ділитися з начальником, а той у свою чергу зі своїм начальником. Можливо навіть велечезну суму щодня чи щомісяця отримує великий начальник у Києві. Можливо. Але у мене нема можливості впливати на міністра чи Президента. Я роблю те, що можу, і Вам те саме раджу. Якщо громадськими активістами стануть тисячі українців – ми зможемо змінити країну на краще. Звичайно, не за один день, а за кілька років. Але нарікати на кухні на поганого Президента точно не вихід. Погоджуєтеся?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s