Роздуми про студентів-іноземців

Оскільки я викладаю українську мову як іноземну, то перетинаюся з різними людьми з різних країн. Найкраще мені працюється з західноєвропейцями та північноамериканцями. Якщо такі люди почали вчитися – то вчитимуться принаймні певний час. Вони організовані, дисципліновані, мотивовані. Вони добре і вчасно платять.

Але якісь дивні речі починаються з моїми студентами з інших регіонів. Я шість разів пробував займатися з студентами з Африки та Азії – завжди провально. Таке відчуття, що люди не знають, чого хочуть.

До прикладу. Один мій студент дуже запалився вивчати мову. Все його влаштовувало, все подобалося. Хотів навіть організувати мені групу, а сам вчитися окремо, 1 на 1. В результаті провчився аж кілька тижнів. Групу, звісно, не організував.

Ще одна дівчинка Вівіан. В Україну приїхала з далекої африканської країни. Там їй розповіли, що між Україною і ЄС нема кордонів, і вона може легко потрапити в Італію – саме туди мріяла Вівіан. Врешті-решт дівчина вирішила вчити українську і жити в Україні. Вчила аж 2 уроки. Потім пропала. Жива-здорова, звісно.

Свіжий випадок. Хлопець з Судану, живе в Саудівській Аравії. Пробний урок – все влаштовує, все добре. Дуже вдячний, хоче вчитися, бо в нього наречена українка. Hello sir, I’m sorry to tell you that I will not continue classes with you. Чому? – запитую. Тому, що я знайшов іншого вчителя. Іншого і дешевшого? Але моя ціна точно доступна, та й чому раніше не знайшов? Словом, дивний народ.

Чому я про це пишу? У різних народів є різні цінності. Вони мають різні менталітети. Українці мають свій менталітет, свої цінності. Успіх країн часто залежить не від лідерів-ангелів, а від того, як мислять люди і чим вони керуються в житті.

Тому наш народ має вибір – або зростати в хороших, здорових речах (організація часу, повага до власності і праці іншої людини, і т.ін.), або шукати корінь проблем у комусь, але не собі. Тут третього не дано. Вибір за нами.

P.S. Передбачаючи ймовірну реакцію, додам, що вважав і вважаю всіх людей рівними у праві на життя, освіту, працю, гідність і так далі.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s