Пристрасті навколо Саакашвілі

Трагедія українського народу в тому, що люди не хочуть будувати державу і її інституції, а обирати і скидати царів. Поганий цей цар? Треба скинути, обрати нового. Новий поганий – знову скидаємо, знову обираємо.

Будь-яка людина може робити будь-що, якщо вона махає правильним прапором і кричить “Слава Україні” – це те, що я побачив на українському кордоні. 3 роки тому так само думали на сході – ми справжні патріоти Донбасу, ми захистимо його від фашистів і бандерівців. От у нас і прапор є, створимо квазідержаву.

Звичайно, Саакашвіші не пропонує щось від чогось відколювати. Але невже серед 40 мільйонів нема жодного гідного? Чому знову месіанство, ще й зарубіжне? Чому можна просто прорвати кордон? Тому що там при владі у Києві олігархи і клани? Чи тому що там при владі фашисти і бандерівці? Риторика змінюється, але суть одна – закон ніщо, ми патріоти.

Будь-яка держава має захищати свої інтереси. Коли кожен робить, що хоче – це перетворює державу на територію з населенням. Держава – це армія, це поліція, це закони, це суди, це лікарні, це школи. Держава це не безлад.

Я засуджую крок Президента з позбавленням громадянства Саакашвілі. Але так само я засуджую цирк шапіто, який зробили з його прибуттям. Ну, прибув Саакашвіші в Україну – що далі? У нього досі нема громадянства – тому що в нас нема верховенства права, тому що нема незалежних судів, тому що майже нема неолігархічних ЗМІ. Тому що ми не будуємо державу, а створюємо великий фейк. Тому що громада не бере на себе відповідальності за власну долю. Тому і рейтинг Савченко в один день скаче до небес, а через місяць-другий падає нижче плінтуса.

Саакашвілі не спасе Україну. Її ніхто не спасе, якщо вона не захоче спасти себе. “Жити по-новому” – це красиве гасло, але ніхто не збирався його втілювати. Ні влада, ні громадяни. Але на вибори з гаслом “Красти по старому” не підеш.

Хто відмиває бурштин на Волині? Хто пиляє ліс у Карпатах? Хто бере хабарів в універах, лікарнях, податкових? Янукович з Ростова на Дону? Чи Порошенко з Києва? Це роблять звичайні люди під покровом влади, яку самі ж обрали.

Якісне життя починається не з прориву кордонів, а з правильного мислення. В цілому я симпатизую партії “Воля”, яка була співорганізатором дійства на кордоні, але навіть якщо “Воля” набере 50% на парламентських виборах – життя не стане краще. Тому що всі ті проблеми, які ми мали з регіоналами, народними фронтами, бе-пе-пе ми матимемо тут. Тому що є трохи кращі і трохи гірші. Але в цілому в суспільстві нема запиту на правильні речі. Тому ми приречені жити в очікуванні на Месію.

Німеччина була вщент зруйнованою країною в 1945 році. Вже через 20 років Західна Німеччина вийшла на міжнародні ринки, стала економічно та політично сильною і стабільною. Німецькі товари вважалися і вважаютсья якісними, по німецьким дорогам приємно їздити. Що є причиною успіху? Чесна відповідь – не Конрад Аденауер, не Ергард, Кізінгер чи ще хтось там – а німецький народ, який будував своє життя на правильних цінностях.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s