Мокре Закарпаття. Сент-Міклош та палац Шенборнів

У селі Чинадійово є такий замок. Взагалі Чинадійово – то радянська назва, дана новою владою у 1944 році, раніше село називалося Сент-Міклош (Святий Миколай). Зараз так називається замок, який Ви бачите на фото – Сент-Міклош, хоча його також називають Чинадієвський. Він у дуже поганенькому стані, вхід туди безкоштовний. Хоча замок невеликий, але цікавий. Є кілька таємних ходів. Думаю, якби влада знайшла кілька десятків тисяч доларів на реставрацію – було б круто.

Потім ми відправилися у Карпати – це такий санаторій в парку і залізнична станція. Головним корпусом санаторію є палац Шенборнів. Зараз він у поганенькому стані, всередині все застигло на рівні 70-их… Маємо прекрасні будівлі, але не вміємо їх берегти і використосувати, щоб приваблювати туристів. Зовні палац чудовий.

Вхід на територію нібито платний – 15 грн. Але цілком вільно можна перейти по цьому наземному переході. Таким чином Ви обійдете охорону. Там є табличка – “Оплачуйте вхід в парк”, я так розумію, розрахована на совісних людей. Ми совісні, тому 15 грн за особу заплатили.

Здаля видно палац Шенборнів

Кожну суботу тут фотосесії мають десяток пар молодят. Вони ходять, фотографуються… Поправді сказати, місце не найкраще. на їхньому місці я б поїхав десь у Мукачево чи Ужгород. Ну або в Угорщину чи Словаччину.

Всередині нема чогось особливого – хіба оця дерев’яна-люстра у формі жінки.

Всередині фотографується пара. Морок. Атмосфера похмура

Тут є навіть кімната для богослужінь. Господня молитва традиційно подається без закінчення “Бо твоє царство, і сила і слава”. Але цікаво було б побувати всередині.

В наступній, заключній частині я розповім про “Квітку полонини” – один з найкращих санаторіїв Закарпаття.

Далі буде

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s