Обійти все

Павло СІЛКОВСЬКИЙ

Спілкуємося на днях із експертами МОЗ. В діагностичному центрі відбувається публічна дискусія щодо майбутньої реформи медицини. Зустріч у форматі запитання-відповіді. Запитання з зали: як можна буде організувати співоплату медичних послуг, якщо існує 49-а стаття Конституції про безкоштовну медичну допомогу в лікарнях?
Відповідь: враховуючи те, що ми ніяк не можемо назбирати 300 голосів у парламенті, ми знайшли спосіб обійти вказану статтю…

Взагалі-то зрозуміло, що у нас на все є способи все обійти. Автовласники знайшли спосіб обійти явно несправедливе розмитнення, депутати – вимогу про єдине громадянство, лікарі – знаходять спосіб обійти принизливу зарплатню, підприємці – сплату податків тощо. Зрозуміло і те, що набагато краще було б змінити закон у бік більшої справедливості, ніж знаходити криві способи його обходити. Але якщо закон обходять для вирішення якихось, переважно особистих питань – це одне.

Якщо ж основний закон обходять для реформування всієї галузі, то нажаль, нічого хорошого з того не вийде. Невірно закладений фундамент неодмінно викличе ланцюгову реакцію. Пацієнти, лікарі, чиновники, урядовці займуться новими пошуками, як і що обійти. І неодмінно ці способи знайдуть. Одні перестануть платити, інші – гарантувати. І все повернеться на круги своя. Пічалька.

(з фейсбуку)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s