Дорослішаємо чи ходимо по колу?

Я просто шокований, наскільки люди мають погану пам’ять! Ніби вже проходили недавно двічі, і ні – хочемо ще разочок. Щоб потім ще і ще. І так багато разів.

Батальон Кульчицкого отказался учавствовать в незаконных действиях и агонии преступных барыг по отношению к Саакашвили! переходьте на бік народу!!!

Ми виженемо олігархів і побудуємо Україну без олігархів! Приєднуйтеся до нас!

Це скрізь і всюди читаєму у фейсбуці. Альо, гараж?! Ви при своєму розумі взагалі? Ви вже проходили це – спочатку виганяли поганого Кучму, щоб привести прекрасного Ющенка. Потім виганяли поганого Янковича, що привести прекрасного Порошенка. Невже не очевидно, що змінювати треба правила гри? Щоб в країні працював закон, і щоб у нас були не олігархи, а просто багаті люди. Щоб ми владу не виганяли, а щоб партія/політик, які себе скомпроментували просто не обиралися вдруге. Щоб люди, які порушують закон – відповідали. Щоб працювало право і справедливість.

“Злі олігархи” – це частина українського суспільства. Якщо Ви “виженете” 100 олігархів – на їхнє місто прийде 200, 300, 500. Тому що система продукує їх. Тому що все у нас так працює. Тому що така політична культура, тому що ми так звикли і нам так нормально. Тому що не розуміємо, як працює демократія. Тому що переплутали демократію з хаосом.

Не можна жити вічно революцією. З такими країнами ніхто не хоче мати справи. Таких людей не сприймають серйозно. Якщо народ обирає Президента, а потім незадоволено і з гнівом викидає – щось з народом не так.

Це нескінченне протиставлення “народу” і “влади” є глибоко симптоматичне. Є контексти, де влада і народ не те саме. Але є контексти де влада і народ – це єдине ціле, бо влада – частина суспільства. Ніколи не прийде така влада, яка буде всіх влаштовувати. Тому треба не без кінця і краю влаштовувати безлад, в надії, що наступний месія буде справжнім.

Сполучені Штати це приклад успішної країни. Але і там були провальні лідери. Чому ж вони не завалили всю країну? Чому Президента США не вигнали кудись в сусідню Мексику або Канаду? Та тому, що більшість американців розуміють – обрали, тепер треба жити 4 роки. Бо так працює демократія. Є конгрес, є Верховний Суд. Всі роблять свою роботу. Але ні, українці найрозумніші. Американський (чи західноєвропейський) шлях не для нас. Нам треба не справедливе суспільство будувати, яке шанує закон, а нескінченно руйнувати, мітенгувати, нарікати і валити.

Я жодним чином не захищаю сьогоднішню владу. Ті, хто порушують закон, мають відповідати. Але для цього треба створити таку систему, де так працює. А не жити ілюзією, що одного дня Президентом України стане добрий ангел, який за 2 роки побудує нам Німечичну. Не побудує. Ніколи і ніякий. Звичайно, ми маємо погану владу. Погану, тому що ми погані. І щоб мати кращу владу, нам треба ставати кращими.

Українському суспільству пора зрілішати. Вирости з дитячих шортиків. Країну не можна перезавантажувати кожні 2-3 роки. Вона просто розсиплеться, завалиться. І буде не корумпована Україна, а корумпована Росія або, в кращому разі, відносно некорумпована Польща чи Угорщина. І тоді Ви забудете про свою українську мову років так на 100-500. Бо нікому вона не потрібна, крім українців.

Порошенко корумпований? Не продає Рошен?! Чого ж Ви, патріоти, не прийняли закон, за яким він має 100 днів, щоб його продати, в іншому випадку націоналізація? Чому Ви не створили механізм, коли мільярдер змушений продати бізнес – бо інакше держава його просто забере? Будь-яка людина має бути обмежена законом. Президент в тому числі. Інакше будемо вічно жити в пострадянській напівфеодальній державі і писати вагон постів, який поганий у нас Президент. Ну і втихаря красти у держави що можемо – не платити за проїзд, не платити за електрику, не платити податки. Не читати передвиборні програми. Жити так. Завжди у в усьому перекладати відповідальність на когось. Бути безвідповідальним суспільством.

Тому вибір за нами. Або стаємо відповідальними і йдемо довгою тернистою дорогою до успіху, або – нескінченний ряд провалів і розчарувань з ілюзією що успіх вже зовсім-зовсім близько, тільки треба ще ось цього поганого Президента вигнати…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s