Як фейсбук замінює суди

Помічаю в Україні тенденцію – фейсбук і ЗМІ замінюють суди. Ну, як замінюють – намагаються. Що я маю на увазі. Знайшли тіло цієї нещайсної жінки. Зразу всі розганяють велику зраду. Але як простій людині розібратися що і до чого? Для цього і є фахівці – слідчі, експерти, потім прокурор, адвокат, суд. Звичайно, має бути контроль громадськості, ЗМІ. Але у нас все якось розбалансовано – “подивіться на це фото, це мажор, який на ланосі збив …”. Тобто людей емоціями заряджають, прокачують.

До чого це призведе? Рано чи пізно в жорна “народного гніву” потраплятимуть невинні люди. Бо народ не розбереться. Бо розібратися через фейсбук за 5 хв неможливо. Тому нам потрібна професійна і чесна поліція, професійний і незалежний суд.

Читаю “Варта1”. Тут майже усі пости розгін “зради”. Таке відчуття, що люди просто пар спускають. Та хто Вашу “Варту1” читає? Фейсбук це інструмент, але не можна хірургічним скалпелем побудувати дев’ятиповерхівку. Тобто багато людей якісь нездорові очікування до соцмереж мають. От всі подивляться фото зрадника/мажора і настане справедливість.

Я думаю, Україна через це пройде. Але зараз українці мені нагадують дітей, яким дали нову іграшку от вони і бавляться. Але забакви забавками, а життя це життя. Їх не можна плутати.

Нам треба робити все для того, щоб люди почали довіряти судам. А для цього треба зробити їх гідними довіри. А тут уже одною “зрадою” не обійтися. Тут потрібна системна довготривала робота.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s