Християнство по-замбійськи

Замбія (ілюстративне фото)

Замбія (ілюстративне фото)

Або що станеться, якщо постійно говорити про фінансове благословіння

Замбія, напевно, найбільш християнська країна на планеті. Церкви на кожному кроці. У неділю в першій половині дня місто «вимирає». Всі в церкві. Сидячи в одній церкві, можна чути спів із сусідньої. Потім близько обіду народ масово виходить з церков і наповнює вулиці. На магазинчиках, ресторанчиках, кибитках шевців, маршрутках і всюди, де тільки можна, обов’язково написано що-небудь християнське. Типу «Бог благий», «Ісус мій Спаситель», «Просто молися» і т.п. У місцевих новинах постійно проголошується, що Замбія – християнська країна, і як сильно ми любимо і шануємо Бога і Біблію. П’ятихвилинка в госпіталі починається з молитви Богу Отцю в ім’я Ісуса.

У міжміських автобусах крім бойовиків 80х по телевізору обов’язково покажуть довгий концерт церковного прославлення і виступ якогось знаменитого темношкірого євангелиста. Потім цнотлива попса, всі дівчата в довгих спідницях.

Майже немає курців. І ті, мабуть, в основному не місцеві. Людину з сигаретою можна побачити хіба що раз на тиждень.

Проте, жахлива ситуація з безладними статевими стосунками. А звідки, ви думали, стільки ВІЛ-інфекції? Всі ходять до церкви, і в той же час батько сімейства може всерйоз говорити, що не в курсі, чиї це у нього вдома діти ростуть. І проблема з крадіжками. Важких наркотиків в країні немає. Швидше за все, просто у населення немає на них грошей. Але растаманів видно кожен день. І зловживання алкоголем теж багато.

Основна тематика проповідей в тих церквах, що я встиг відвідати, це процвітання і успіх. За чотири місяці по 2-3 богослужіння в тиждень я тільки один раз почув згадку про гріх, а гріхом була названа лінь. Все, ніяких більше проповідей з докором.

Коли в Монгу я групі служителів поставив це питання, вони відповіли: «Ну, люди ж люблять слухати про гроші і успіх. Тому ми багато про це говоримо». Я питаю, а як ви можете проповідувати про порятунок без покаяння, і про покаяння без викриття гріха? «Ну, люди дізнаються про це, коли будуть ходити на вивчення Біблії по понеділках». Чи правильно я розумію, ви хрестите людину і оголошуєте його членом церкви до покаяння?

Які у вас найактуальніші проблеми, пов’язані з гріхами? Блуд, подружня зрада, розлучення, злодійство, алкоголізм і легкі наркотики. Чому про це ніколи не проповідується з кафедри? Ви танцюєте і співаєте, як ніби у вас все в порядку! Всі скаржаться на корупцію, але з кафедри ні слова ні про одну актуальну проблему в країні.

Безумовно, це проблема. Особливо на тлі повної відсутності заходів церковної дисципліни – викриття, зауваження, відлучення.

Коли запитав одну знайому з приїжджих, чому вона не ходить до церкви, та відповіла: «А навіщо? Півгодини танцюють і співають, потім годину говорять про гроші і політику. Я за цим до церкви прийшла?» Цілком резонне зауваження.

(З соцмереж)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s