Ще раз про роль контексту – Ігор Тунік

Ігор Тунік

Ігор Тунік

В церкві люблять охолодити молодих людей, які займаються спортом. Так як спорт вимагає дисципліни і стабільності і багато християн, з кращих побуджень, бачачи в цьому своєрідне ідолопоклонство, цитують слова Павла з послання до Тимофія, щоб якось напоумити любителів спорту.

… Бо вправа тілесна мало корисна, а благочестя корисне на все, бо має обітницю життя теперішнього та майбутнього. 1 Тим.4: 8

З посмішкою уявляю молодого Тимофія, який тричі на тиждень відвідує тренажерний зал, купує спортивне харчування, а Павло його наставляє, що це малокорисні дії.

Насправді контекст говорить не про спорт. Павло розмірковує про лжеучителів, які робили особливий наголос на аскетичному способі життя. Вони дотримувалися думки, що не варто вступати в шлюб, не варто їсти деяку їжу і потрібно багато в чому себе обмежувати. Павло не дивиться на це як на альтернативну точку зору. Він досить толерантно стверджує, що за цим вченням стоять біси, а любителі аскези – безсовісні лицеміри, керовані цими бісами.

На думку Павла, певна ступінь аскези може принести якусь користь, але ці вправи малокорисні. А благочестивий характер і прояв цього характеру у вчинках – дуже корисне заняття.

Виникає питання, чому Павло був такий грубий по відношенню до цих лжеучителів? Чим вони його образили? Вони його не образили особисто. Але вони сповідували порятунок не вірою в Ісуса Христа, виключно з Божої ласки, а ось такими справами. Утриманням від одруження і не прийняттям якоїсь їжі, вони намагалися доробити те, що не доробив (на їхню думку) Ісус Христос на Голгофі.

Будемо пам’ятати, що у Христі ми повністю виправдані і ніяким постом або іншим проявом аскези, ми не можемо щось додати до подвигу Христа!

Так що ходіть в спортзал і будьте благочестивими!

Ігор Тунік,
місіонер у східній Україні

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s