Фінансове процвітання і лжевчителі

Ви маєте бути багатими?

Ви маєте бути багатими?

Автор: Ігор Тунік,
м. Мирноград Донецької обл.

Бенні Хінн – один з основних представників “Руху віри”. Подібно до того, як у орла на гербі Росії – дві голови, так само і “Рух віри” має другу голову – “Євангеліє процвітання”. Ваша віра обов’язково повинна привести вас до фінансового процвітання. Як сказав один з них євангелістів в “Палатці чудес”, яку вони ставили в моєму місті (Мирноград Донецької області): “Відкрий свій холодильник і я скажу, яка в тебе віра!” Іншими словами, сильна віра повинна зробити велику кількість якісних продуктів в холодильнику. Таке собі “Євангеліє повного холодильника”.

Відомі проповідники “Євангелія процвітання” люблять хвалитися своїми крутими машинами, приватними літаками, розкішними віллами і дорогими годинниками.

Проповідники на місцях, намагаються не відставати. Вчать свою паству, що вони повинні бути прикладом віри і якщо вони будуть бідними – то хто ж тоді піде за Ісусом? Мій знайомий заявив, що якщо у мене буде крута машина, то більше людей приєднатися до церкви (вони захочуть, щоб і їх Господь благословив так само). А один пастор з мого міста, у якого був хороший позашляховик, висміював у своїй церкві іншого пастора з сусідньої церкви, оскільки той їздив на старій радянській машині. Нібито, це було ознакою відсутності близькості з Богом.

Отже, телеєвангеліст Бенні Хінн, після смерті Біллі Грема, дав інтерв’ю, де він кається в крайнощах “Євангелія процвітання”. Його інтерв’ю можна прочитати тут:

Звичайно ж це радує і, можливо, це як то благотворно подіє на його послідовників. Однак, згадалося мені інтерв’ю Бенні Хінна, яке я прочитав близько двадцяти років тому. Де він уже ккаявся в цій єресі. Тим не менш, це не завадило йому, в наступні двадцять років, словами і життям сповідувати “Рух віри”. Старе інтерв’ю Бенні Хінна, можна прочитати тут:

Історія Церкви вчить нас, що завжди були якісь єресі схожі на “салют”. Вони були яскравими і швидко набирали собі багато послідовників. Але вони були не довговічні. Прийде час і “Рух віри”, яке почав існувати зовсім недавно, завдяки Кеннету Хейгену, піде в небуття. А багато хто з послідовників цього руху, перечитають Біблію вже в нових, здорових окулярах, і серйозну богословську літературу, будуть цінувати більше, ніж популярні книги телеєвангелістів, типу “Доброго ранку, Духу Святий”. Можливо, сповідь Бенні Хінна, після смерті Біллі Грема, буде маленьким камінцем у побудові здорового християнського світогляду у багатьох. Хоч я і ставлюся до цього скептично і далекий від захоплення багатьох.

Апостол Павло попереджав молодого Тимофія, що ознака людей зіпсутого розуму й в тому, що вони постійно займаються суперечками і думають, що є благочестям фінансове збагачення. (1 Тим. 6:5) Звичайно ж, Біблія не проти вашого фінансового добробуту. Але не просто благочестя і не якесь вчення модних проповідників, веде до цього. До цього веде працьовитість і багато інших чинників (Наприклад, в Німеччині – працьовитість і талант бути бізнесменом, іноді призведе до фінансового процвітання. У Північній Кореї це ще нічого не означає). Але навіть якщо у вас є можливості і дари бути заможною людиною, все ж прагнення християнина відображається в словах Павла в 1 Тимофію. Попереджаючи Тимофія про лжеучителів, які вчать про те, що благочестя приносить фінансовий зиск, Павло пише: “Великий же зиск – то благочестя із задоволенням. Бо ми нічого не принесли в світ; явно, що нічого не можемо й винести. А як маєм поживу та одяг, то ми задоволені тим. А хто хоче багатіти, упадають у спокуси та в сітку, та в численні нерозумні й шкідливі пожадливості, що людей в безодню і погибель Бо корень усього лихого то грошолюбство, якому віддавшись, дехто відбились від віри й поклали на себе великі страждання. Ти ж, чоловіче Божий, утікай ​​від такого, а женися за правдою, благочестям, вірою, любов’ю, терпеливістю, лагідністю.” (1 Тимофія 6: 6-11)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s