Що спільного у салату “Олів’є” і християнської церкви?

Що таке олів'є?

Що таке олів’є?

Щоб приготувати салат олів’є Вам треба такі інградієнти – картопля, морква, горох, цибуля, варена картопля, майонез “Провансаль”, зелень. Дехто додає копчений сир чи маринований огірок. Грубо качужи, є приблизно 7 складників, які в правильних пропорціях і утворюють салат. А якщо у Вас одного елементу значно більше – наприклад 100 кг вареної картоплі і всього решту по 200-300 г? Розумний кухар не готуватиме так як є, а або використає лише трохи картоплі – відповідно до інших елементів, або роздобуде інших елементів у більших кількостях – щоб салату було побільше.

Натомість нерозумний кухар змішає все разом – 100 кг вареної картоплі і по 200-300 г всього іншого – і отримає… щось дуже дивне і схоже на варену картоплю.

Ця ілюстрація мені сильно нагадує церкву. В церкві є всяке різне – навчання, стосунки, служіння, наставництво. Церква покликана виконувати різні функції, головними є яких є проповідь Євангелії світу та учнівство (яке теж може проявлятися по-різному). Натомість, якщо ми 99% нашої уваги приділимо одному елементу (наприклад, служінню у в’язницях або провідуванняю хворих) – церква не буде повноцінною. Це може бути непоганий елемент сам по собі, і в цілому він потрібний, але його надмір дуже послабить церкву.

Колись я чув, що в радянські часи багатьох віруючих саджали у в’язницю. Їм придумували звинувачення “антидержавна діяльність” або “антидержавна пропаганда” і садили років на 5. Чув навіть про те, що деяким віруючим дозволяли відносно вільно пересуватися по селі, де вони проживали у далекому Сибірі. І таке навіть траплялося, що багатьох служителів просто вивозили в спеціальні поселення, де вони наново “засновували” церкви. Ну, в одній такій церкві було 30 пресвітерів – тому що вона складалася  переважно з служителів, переселених примусово.

Не знаю, якою була така церква, але важко уявити, що вона могла бути цілком здоровою. Будь-який дар добрий, але якщо абсолютна більшість або всі зайняті чимось одним – добра для церкви не чекай.

Це стосується будь-якого дару – навчати, милосердствувати, головувати або ще якогось. Наприклад, якщо всіх цікавитиме лише навчання – церква швидко стане академією. Але церква це не академія.

Тому в олів’є добре мати всього в розумних пропорціях, а в церкві – мати різні дари і різні служіння.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s