Хустка як спосіб життя – Марічка Галюк

Сестри і хустини - одна з топових тем на пострадянському просторі

Сестри і хустини – одна з топових тем на пострадянському просторі

«Хустка як спосіб життя» або «Чи є покрита голова жінки ознакою її смирення?»

Якщо назва посту викликала у вас будь-які питання, дочитайте його до кінця.

По-перше, звертаюся до тих, хто вважає, що покрита голова — досконале виконання Євангелія. Друзі, ви серйозно? Думаєте, Бог придумав газові хусточки в якості «чарівної палички», що перетворюють жіночу емансипацію в тотальну покору?!?! Скажіть мені: «ТАК!», якщо ні разу в житті НЕ зустрічали «жінку в хустці», в якої язик довший за екватор під час дискусій з власним чоловіком щодо кольору шпалер або переповненого сміттям відра .
Отже, хустка – то не панацея від фемінізму. Хустка не впливає ані на спасіння, ані на здатність бути лагідною дружиною.

На що тоді вона впливає і кому вона потрібна? (ті, хто проти «покриття голови», ви ще тут?

Я корінна киянка. Прийняла Христа в рідному місті, відвідуючи церкву, де питання хусток взагалі не стояло. Там апостола Павла розуміли саме таке, як він висловився: «Замість покривала дана коса їй». Але!!! Дев’ять років тому, виходячи заміж за Богдана Галюка, я переїхала в Івано-Франківськ. Автоматично стала членом п’ятидесятницької церкви, де питання хустки також не стояло. Тут їх носили і носять. Всі — незаміжні і заміжні. Крапка. І я, для того, щоб виявити повагу до чоловіка (за якого вийшла заміж по любові = за власним вибором = без примусу) без зайвих слів також підтримала тренд місцевої культури. Підтримала і підтримую. Чому? Бо «в чужий монастир свої правила не несуть», бо не хочу і не буду ні з ким боротися за другорядні речі. І якщо хтось зараз хоче сказати, що все це «пережитки минулого», які треба змінювати, тоді поясніть – як бути з Кейт Міддлтон (жінкою великобританського принца Уільяма), яка відмовилася від кольорового манікюру, яскравого макіяжу, масивних прикрас, коротких спідниць змушена носити колготки в будь-яку спеку і виконує ще плюс стопіцот незрозумілих феміністкам правил етикету королівської сім’ї. Чому? Бо поважає устави монархії та її культурний бекграунд. І знаєте що?! Вона від того не постраждала — сьогодні Кейт при всій стриманості свого образу визнана іконою світового стилю.

Обмеження не забрали красу герцогині кембриджської, вони лише підкреслили її. Підкреслили, в першу чергу, здатність жінки йти за чоловіком, віддати саме йому центр управління їхньою сім’єю, а про це і писав апостол Павло.

Смирення – ціль, хустка – лише одна із тисяч форм його виявлення.

Погоджуєтеся?

(З фейсбуку)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s