Слава Україні – Героям слава?

фото з соцмережі, ілюстративне

фото з соцмережі, ілюстративне

Запитання: Як Бог ставиться до привітання «Слава Україні»«Героям слава»?

Відповідь: У Біблії слово «слава» вживається понад 190 разів, і майже завжди воно стосується Бога. «Голос Господній примушує лані тремтіти, й ліси обнажає, а в храмі Його все належне Йому виголошує: «Слава!» (Пс. 29:9). «Алілуя! Заспівайте для Господа пісню нову, Йому слава на зборах святих!» (Пс. 149:1). «Алілуя! Хваліте, Господні раби, хваліть ім’я Господа! Нехай буде благословенне Господнє ім’я відтепер і навіки! Від сходу сонця аж до заходу його прославляйте Господнє ім’я!» (Пс. 113:1-3). «Ти — мій Бог, і я буду Тебе прославляти, мій Боже, я буду Тебе величати!» (Пс. 118:28).

Проте в окремих випадках людська слава має позитивну конотацію — «Довгість днів — у правиці її [мудрості], багатство та слава — в лівиці її» (Прип. 3:16; див. 8:18, 22:4). «Слава людині, що гнів покидає, а кожен глупак вибухає.» (Прип. 20:3). «Слава Божа щоб справу сховати, а слава царів щоб розвідати справу» (Прип. 25:5). У деяких місцях Писання говориться про славу держав — Іс. 16:14, 21:16, 35:2, Ос. 9:11. Бог прославляє Єрусалим — Іс. 60:9. Бог Отець прославляє Бога Сина — Ів. 16:14, 17:5, Дії 2:22, Євр. 5:5. «Всяке тіло трава, всяка ж слава як цвіт польовий: трава засихає, а квітка зів’яне, як подих Господній повіє на неї!… Справді, народ то трава: Трава засихає, а квітка зів’яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме!» (Іс. 40:6-8) — слава людей і народів скороминуща, а Слово Боже перебуває вічно. Цікаво, що Апостол Павло написав «а слава, і честь, і мир усякому, хто чинить добре, юдеєві ж перше та гелленові» (Рим. 2:10), а згідно з Рим. 9:4 слава належить Ізраїлю по праву. Згідно з 1 Кор. 11:7 чоловік — слава Божа, а жінка — слава чоловіка, згідно з 1 Кор. 11:15 — довге волосся — слава для жінки. В Еф. 3:13 читаємо про славу помісної церкви, а в 1 Сол. 2:20 — про славу Церкви. Люди, побачивши чудеса, прославляли апостолів — Дії 5:13. Християни будуть прославлені з Христом у майбутньому — Рим. 8:17, 30.

Що з цього випливає? Слава належить Богу — про це часто і багато говорить Біблія. Проте вживати слово «слава» в іншому контексті, на мій погляд, допустимо, якщо для людини слава людей чи її Батьківщини не важливіша за Божу славу.

Уривок з книги “У що вірять християни?”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s