Відкати 20 грн бувають

Відкати це добро чи зло?

Відкати це добро чи зло?

Всі ми знаємо що таке відкат. Це подібне на хабар, але трохи інше.

Наприклад, Ви чиновник і Вам треба купити канцтоварів приблизно на 1000 грн. Ви домовляєтеся з підприємцем, Вам продають товар на 800 грн за 1000 грн і 200 ділите пополам. Відкат 100 грн. Ну свого роду хабар.

Сьогодні мені дали відкат 20 грн. Не вірите?

Заводжу групу дітей з Одеси в музей-аптеку. Вони платять за 12 дітей 120 грн, за трьох вчителів 60 грн – разом 180 грн. Ну, ок. Зазвичай дають чек – тепер не дали. Ми зайшли всередину і я, між іншим кажу гостям міста – Вам треба було взяти чек, бо ці гроші пішли в кишеню, а не в касу. Ну, ок. Йдемо далі. В підземеллі мене зустрічає аптекарка і запихує 20 грн. Я в шокови, як то кажуть. Поки думав, вона пішла. Поки йшов тими тунелями, зрозумів, що сталося. Я вже не перший, і на жаль, не останній. Так роблять лівак, а екскурсоводу пхають двадцяту чи 50-ку – залежно скільки людей приведе. Я не знав цю схему, але тепер потрапив в неї.

Чекаю Ваших коментарів про російську мову і олігархів.

P.S. Гроші я повернув. Тепер в шокови були вже аптекарки.

2 thoughts on “Відкати 20 грн бувають

  1. Так, ви праві, потрібно вимагати чек. Ця 20-ка – це фальшиве покращення для учасників афери.
    Адже, можна легко уявити перспективу: кошти відвідувачів осідають у кишені аптекарки, згодом музей виявляється збитковим, його закривають, а та сама аптекарка втрачає роботу. Тобто, беручи гроші зараз, вона краде їх зі свого майбутнього. І не лише зі свого.

  2. Збіги бувають дивними. Через кілька тижнів після того, як прочитав цю замітку, зі мною сталося щось подібне. Ситуація була така. Пізній вечір, останній автобус. У мене не було квитка, а в салоні – кондуктора. Пішов до водія, простягаю йому 10-ку на проїзд (квиток коштує 8 гривень). А він мені у відповідь – 5-ку (звісно, без квитка). Виходить, водій проти мого бажання долучив мене до корупційної схеми. І що тут робити? Вийти і піти пішки? Викликати поліцію? Чи задавити у собі відчуття вини, що взяв участь у крадіжці 8 гривень?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s