Обережно! Знайомство в інтернеті!

Чи буває кохання у фейсбуці?

Чи буває кохання у фейсбуці?

Точка зору, викладена в цій статті не обов’язково співпадає з моєї позицією. Варто додати, що за будь-які стосунки відповідають обоє – і хлопець, і дівчина. Інтернет і сайти знайомства – це ресурс, інструмент, і його можна використовувати як на добро так і на зло. Тисячі, мільйони пар розходилися чи розпадалися і до епохи інтернету, і навпаки – тисячі міцних щасливих сімей утворилося саме завдяки йому.
До речі, свою дружину Наталю я зустрів в інтернеті. Вона працювала та жила у Ольденбурзі (Німеччина), а я у Львові. Спілкувалися у скайпі. Якби не інтернет ми б ніколи не зустрілися. В той же час інтернет дійсно має певні ризики, і це треба брати до уваги.
Сергій Чепара

Автор цього тексту захотів (захотіла) залишитися невідомим (невідомою).

Спочатку він напише тобі: «Привіт, як справи?», а потім виявиться тим, про кого ти навіть не могла подумати. В час, коли знайомство через соціальні мережі набирає обертів, треба запастися ключовими інструментами, щоб вберегти себе від ймовірних «розводів» та шахраїв. Біда у тому, що проблема побудови стосунків через інтернет стала дуже поширеною й серед євангельських віруючих. Давайте по поличкам постараємося усе розкласти та розібратися, чому, що, як і до чого.

Віртуальні стосунки в соціальних мережах: добре чи погано?

Коли згадую своїх друзів, які знайомилися через соціалки, виникає змішане відчуття. Знаєте чому? Тому що одні побудували стосунки вдало і навіть одружилися, інші – потрапили в пастку шахраїв. Що ж визначає успіх таких відносин? Віртуальні відносини потрібно вміти регулювати. Від цього усе й залежить.

Обіцяв їй «золоті гори», але не зміг відповісти за свої слова

Розповім жахливу, але реальну історію з життя. Одна моя віруюча знайома, назвімо її Марія (для збереження конфіденційності) познайомилася в мережі з Іваном (ім’я теж вигадане). Мали спілкування через інтернет та телефон протягом року. Будь-які дві людини, спілкуючись так довго, стануть дуже близькими. І це не був виняток. Він висилав їй свої фотографії з побутового життя: як він ходить у магазин, як проводить час із друзями, як ходить у спортзал та відпочиває. Щоб ви розуміли, хлопчик виявився дуже привабливим – підкаченим, симпатичним на лиці та модно одягненим. Але та кількість фотографій, яку він скидав, змусила вірити, що все норм. Діло йшло далі – розповідав, що він займається престижною роботою, давав тому багато підтверджень. А ось на прохання Марії зустрітися, кожного разу шукав вимовки, мовляв, немає зараз такої можливості. І хоч неодноразово типу назначав зустрічі, кожного разу зривалось (бо насправді він і не планував цього). Час йшов, Іван почав говорити дуже особисті речі, про те, що любить, що в майбутньому хоче одружитися. А наївна Марія вірила. Ах так, забула додати, що хлопець цей, з його ж слів, відвідував євангельську церкву та навіть прийняв хрещення (з якого за пів року так і забув вислати фотографії). Ну він таким духовним виявився – молився та постився, щиро жалів про своє «минуле гріховне життя», став на стежку праведності. Все було наче у казці. Але як і кожній казці приходить кінець, прийшов кінець і цій. Іван просто пропав. Зник. Завіса. Виявилось вже пізніше, що Івана, нашого казкового героя, посадили до в’язниці. І фотографії виявились зовсім не його (як ви розумієте, вони далекі від реальності), і робота, якою він хвалився – теж не зовсім його. Ну і на кінець виявилося, що в Івана ще й дівчина інша є, яка чекає його визволення і вірить у світле майбутнє із ним. Вона, доречі, теж його не бачила, бо познайомились вони таким самим чином і скидав він їй ті ж самі фотографії. А дівчинка ця теж віруюча. Лише ж вона не захотіла вірити в правду. То її право. А Марія наша виявилася розумнішою – викреслила Івана з свого серця назавжди та отримала урок на все життя. Але було вкрай боляче. Але краще хай буде так, ніж вірити в брехню.

Конкретні поради, як спілкуватися соц. мережах з протилежною статтю

  1. Не довіряйте дуже особисту інформацію незнайомцю, не дозволяйте йому ввійти у вашу довіру, щоб маніпулювати Вами.
  2. Спілкуйтесь конструктивно, не розпиляючись на «сопливі повідомлення».
  3. Якщо бачите схожість у ваших поглядах та відчуваєте якусь «спорідненість душ», не давайте розвитку подій доти, поки не побачитеся вживу.
  4. Якщо є розвиток зацікавленості, ви мусите побачитися вживу не більше ніж через місяць (якщо було активне щоденне спілкування). Наполягайте на цьому!!!
  5. Якщо один з співрозмовників не виявляє жодної ініціативи щодо продовження відносин в реальності, то краще радикально зупинити це та сказати «До побачення!» ніж потім збирати уламки розбитого серця.
  6. Постарайтеся отримати якусь інформацію про цю людину не лише від неї самої: запитайте в друзів в соціалці, можливо знайомих з його церкви (про яку він говорить) і тд.
  7. Є спеціальні програми виявляється, які можуть допомогти перевірити фотографію на справжність її власника. Це як наче гугл, але для картинок. Один з таких додатків на Андроїд – Fіnd Face. Він допомагає за фотографією, яку ви закидаєте туди, знайти акаунт людини у ВК з ідентичними чи схожими фотографіями. Часто люди просто копіюють фотографії у симпатичних хлопців чи дівчат з інших куточків Землі. І ви ніколи не натрапите на ту справжню людину.

Ну і найголовніше – просіть у Бога ясності розуму, щоб він не затуманився під впливом задушевного спілкування із таким уже близьким другом по мережі. А якщо хочете мати міцні християнські стосунки, знайомтесь вживу – їздіть на молодіжні конференції, табори, зустрічі. Будьте відкритими до знайомства з людьми і самі будьте дружелюбними. Ну, а що стосується відносин в інтернеті, то тут краще 100 раз перестрахуватися, ніж бути жертвою «любовного лохотрону».

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s